NEWSY PŁYTY

Leif Edling: nowy album Candlemass będzie wyzwaniem




Leif Edling, basista grupy Candlemass, pracuje nad pisaniem utworów na nowy album kapeli, który ma się ukazać w przyszłym roku. Muzyk podzielił się z fanami swoimi emocjami związanymi z rozpoczętymi pracami.

Edling na swoim Facebooku napisał:

Materiał ujrzy światło dzienne na początku 2018 roku. Będzie częścią czegoś większego, czegoś naprawdę fajnego, czegoś, co zabierze Candlemass na kolejną przygodę. To będzie bardzo ekscytujące, to będzie dla mnie jako autora utworów nowe wyzwanie.

Leif, który przez ostatnie kilka lat nie mógł koncertować z zespołem z powodu nieokreślonych problemów zdrowotnych, niedawno ogłosił, iż nie jest już członkiem Avatarium, kapeli założonej przez niego w 2013 roku. Jak powiedział:

Moi lekarze absolutnie zabronili mi pracować z więcej niż jednym zespołem na raz. Nie spodobało im się, kiedy tworzyłem album z The Doomsday Kingdom w tym samym czasie co “Death Thy Lover” z Candlemass i oczywiście mieli rację. W rezultacie krótko po skończeniu “Death Thy Lover” miałem kolejne załamanie.

Basista uspokaja również wszystkich entuzjastów jego projektu The Doomsday Kingdom. Druga płyta zespołu ma się pojawić w 2018 lub w 2019 roku.

Źródło: Blabbermouth.net

Podobne artykuły

Posłuchaj “Guido”, nowego mini albumu Furii.

Tomasz Koza

Knock Out Productions zapowiada styczniowy koncert Amorphis, Soilwork, Jinjer i Nailed to Obscurity

Agata Laszuk

Lacuna Coil prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Zostaw komentarz