INNE NEWSY

Mastodon zaprezentował nowe piwo
Mastodon jest jednym z tych zespołów, które mają już w swojej historii oficjalne, zawodowe epizody łączenia muzyki z alkoholem. W 2013 roku kapela zadebiutowała podwójną czarną ipą “Black Tongue”. Dwa lata później do smakoszy trafiła ipa “Mother Puncher” wyprodukowana przy współpracy z browarem Mikkeller z Kopenhagi. Ostatnimi czasy muzycy musieli odnowić kontakty z browarnikami, czego efektem jest nowe piwo – imperial stout “Sultan’s Curse”, opracowane z filią Mikkeller w San Diego.

Nazwa “Sultan’s Curse”, która jest jednocześnie tytułem utworu z tegorocznego albumu Mastodon “Emperor Of Sand”, zainspirowała zespół i piwowarów do użycia środkowowschodnich przypraw i składników, jak daktyle, pieczone pistacje czy kardamon. Oficjalny opis wyrobu brzmi:

“Monstrualny imperial stout z intensywnymi warstwami daktyli i kawy, które z gracją umiejscowiły się nad komplementującą jasnością kardamonu. Pieczone pistacje wniosły głębię i fakturę wraz ze zintegrowanymi przyprawami i bukietem wanilii pochodzącej z burbonowej beczółki.”

Przygotowywana w Chicago kawa z Dark Matter Coffee również nie ma przypadkowego smaku. Postarano się, aby wnosiła aromat świeżego tytoniu, wanilii i czekolady.

Póki co mowa jest jedynie o limitowanej edycji, która dostępna będzie w kalifornijskiej siedzibie browaru oraz przed kilkoma koncertami Mastodon w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Metalsucks.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowy album Paradise Lost pod koniec lata

Lena Knapik

Posłuchaj kolejnego utworu z nadchodzącego albumu Danzig

Lena Knapik

Reedycja czterech klasycznych albumów Kreator z lat ’90

Tomasz Koza

Zostaw komentarz