Strona główna » Muzycy wsparli Malcolma Younga i walkę z chorobą Alzheimera
INNE NEWSY WIDEO

Muzycy wsparli Malcolma Younga i walkę z chorobą Alzheimera

W ubiegły wtorek, jak co tydzień, w kalifornijskim Whisky A Go Go odbył się Ultimate Jam Night. Wyjątkiem jednak było pojawienie się między innymi: Simona Wrighta (związanego w przeszłości z AC/DC i Dio), Matta Starra (perkusisty Mr. Big), Mike’a Dupke’a (związanego w przeszłości z W.A.S.P.) i Chucka Wrighta (basisty Quiet Riot). Muzycy wzięli udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Alzheimer’s Association i oddali cześć Malcolmowi Youngowi, eksgitarzyście AC/DC.

W kwietniu 2014 roku AC/DCwydało oświadczenie, w którym informowało o przerwie w muzycznej karierze Malcolma Younga spowodowanej złym stanem zdrowia. Niedługo później nieoficjalne plotki zostały potwierdzone – po czterdziestu latach grania w jednym z najbardziej kultowych zespołów wszech czasów Malcolm trafił do domu opieki na skutek demencji. Zastąpił go jego bratanek, Stevie Young. Granie z AC/DC nie było dla niego nowością. Przejmował już obowiązki swojego wuja, gdy ten w 1988 roku zmagał się ze swoimi problemami alkoholowymi.


Żona Younga, Linda Young, poinformowała o umieszczeniu gitarzysty w Lulworth House w Elizabeth Bay, dzielnicy Sydney, gdzie ma całodobową opiekę. Rodzina zwierzyła się wtedy jednej z gazet, że gdyby ktoś przebywał w jego pokoju, wyszedł i wrócił minutę później, to Malcolm by go nie zapamiętał i nie rozpoznał.

Chuck Wright, który jest także organizatorem Ultimate Jam Night, powiedział à propos zbiórki pieniędzy:

Malcolm Young tworzył nie tylko muzykę, ale też pewną erę. Według Alzheimer’s Association 5,4 milionów Amerykanów ma chorobę Alzheimera i inne demencje, więc taka straszna przypadłość dotyka wielu takich ludzi jak Malcolm.

Efekt wspólnego grania muzyków można zobaczyć poniżej na filmikach nagranych przez fanów:


Podobne artykuły

Ian Hill z Judas Priest: „Nie ma powodu, aby przestać”

Bartłomiej Pasiak

Satyricon na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Manowar pozywa organizatorów Hellfest

Dominika Kudła

Wszyscy członkowie Decapitated wrócili do domu

Dominika Kudła

Tak wyglądała Metalmania 2018. Relacja wideo przygotowana przez Metal Mind

Szymon Grzybowski

Behemoth prezentuje teledysk do “Wolves ov Siberia”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!