Carcass
Strona główna » Nowy album Carcass w 2018? Bill Steer: „Mamy tony nowego materiału”
NEWSY PŁYTY

Nowy album Carcass w 2018? Bill Steer: „Mamy tony nowego materiału”

17 listopada izraelski program radiowy o tematyce metalowej, “Met Al Metal”, przeprowadził wywiad z gitarzystą Carcass – Billem Steerem, w którym podzielił się on informacjami dotyczącymi planów na nowy album zespołu.

Tak, mamy pewne plany – jedynie jeśli chodzi o pracę nad materiałem. Mam na myśli, że nie zarezerwowaliśmy jeszcze studia ani nic takiego, ponieważ nie jesteśmy jeszcze na tym etapie prac. Ostatnie pięć lat wypełniły nam regularne podróże – byliśmy w drodze tak długo… Zrobiliśmy pięć czy sześć amerykańskich tras z tym albumem, więc pomiędzy nimi nie było zbytnio kiedy pisać nowego materiału. Każdy z nas idzie w swoją stronę i w pewnym sensie unika reszty, póki trzeba znów wyruszyć w drogę. Mimo wszystko był czas, kiedy siedziałem z Danem [perkusistą Danielem Wildingiem] nad kupą melodyjek, a ostatnio Jeff [Walker, basista/wokalista] zaczyna się angażować. W pewnym sensie weszło to więc w drugą fazę. Myślę, że na początek nagramy demo części materiału, by zdecydować w jakim kierunku pójdzie ten album. Mamy tony nowego materiału; musimy tylko się na tym skupić, naprawdę.

W zeszłym roku Steer wyjawił Dead Rhetoric kilka szczegółów na temat albumu:

Wszystko, co mogę zdradzić to to, że znajdą się na nim małe elementy stylistyczne, które nie pojawiały się wcześniej na nagraniach Carcass. Będziemy balansować na granicy brzmienia Carcass i wprowadzania nowych elementów. Jeśli mielibyśmy robić krok wstecz, nie byłoby o czym gadać… Jaki byłby w tym sens?

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Jak to jest iść na zakupy z wokalistą Cannibal Corpse?

Agata Laszuk

Wardruna: premiera nowego albumu “Skald” w listopadzie

Dominika Kudła

Arch Enemy, Jinjer i Totem na dwóch klubowych koncertach w Polsce (2018)

Tomasz Koza

Drugi singiel z nowej płyty Arch Enemy pt. “The Eagle Flies Alone”

Tomasz Koza

Szczegóły nowego albumu Kreator

Lena Knapik

Chris Adler wraca do grania, ale nie z Lamb Of God

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!