Image default
MUZYKA NEWSY WIDEO

Orphaned Land zapowiada nowy album “Unsung Prophets & Dead Messiahs”


Już 26 stycznia nakładem Century Media na sklepowe półki trafi nowa płyta izraelskich przedstawicieli progresywnego metalu zatytułowana “Unsung Prophets & Dead Messiahs”. Aby umilić fanom oczekiwania na nowy materiał Orphaned Land udostępnił w sieci teaser piosenki “We Do Not Resist”.

Miksowaniem i masteringiem albumu zajął się Jens Bogren, znany ze współpracy z Amon Amarth czy Opeth.

Do tworzenia nowych utworów zespół zaprosił paru gości: wirtuoza gitary Steve’a Hacketta oraz wokalistów Tomasa Lindberga (At The Gates) i Hansiego Kürscha (Blind Guardian). Efektem współpracy z tym ostatnim jest dostępna już piosenka wraz z teledyskiem “Like Orpheus”.

W rozmowie z “The Offering” wokalista Kobi Farhi opowiedział o inspiracji stojącej za całą płytą:

Ten album jest protestem, gniewnym krążkiem napisanym na podstawie “Alegorii jaskini” starożytnego, greckiego filozofa Platona. Alegoria jest opowieścią o ludzkim zachowaniu. Starożytni Grecy zabili Sokratesa, a Platon nie mógł zrozumieć tego, jak można było zabić faceta, który był darem dla ludzkości, kogoś o takiej wiedzy i rozumie. Później odkrył coś w ludzkim zachowaniu. Społeczeństwo żyje w jaskini i widzi tylko cienie. Cienie te są jedynymi prawdami, które znają. Cienie nie chcą, żeby ludzie opuścili jaskinie i zabiją każdego, kto spróbuje się wydostać. Uznaliśmy to za alegorię dzisiejszego życia. Za każdym razem, kiedy pojawia się rewolucjonista, który próbuje uwolnić ludzi z ciemności, ludzkość postanawia go zabić. To mógł być Mahatma Gandhi dla Hindusów, Martin Luther King dla Afroamerykanów czy Che Guevara dla Południowej Ameryki. Wierzymy, że Platon był w pewnym sensie starożytnym prorokiem. Napisał tę rzecz 2500 lat temu – to jest jak przepowiednia. Ludzie, którzy są rewolucjonistami, liderami, zawsze kończą martwi. W pewien sposób są jak martwi mesjasze. To jest lustro dla ludzkości. Ukazuje jej, że zawsze winimy religię czy politykę, ale przecież są ludzie, którzy się nie zmieniają. To są ludzie, którzy wolą pozostać w ciemności.


Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Amalie Bruun (Myrkur): “Respektuję pasję”

Dominika Kudła

Amon Amarth wypuścił wikińską grę mobilną w stylu arcade

Lena Knapik

Phil Demmel on leaving Machine Head

Adam Wołosz

Zostaw komentarz