NEWSY PŁYTY

Overkill w studio, nadchodzi następca “The Grinding Wheel”


Thrasherzy z New Jersey powrócili do studia, by wznowić prace nad kolejnym albumem. Jak czytamy na facebooku, zespół pracuje już nad czwartym demem.

Bobby „Blitz” Ellsworth, frontman Overkill, udzielił niedawno wywiadu dla australijskiego 3D Radio, w którym wypowiedział się m.in. o zmianach w procesie twórczym grupy:

Cóż, dla nas – oldskulowców – do pewnego stopnia wszystko to musi być fizyczne. Mam tu na myśli spotkanie się ze wszystkimi w salce, dzielenie pizzy, piwa i potu, wspólne docieranie do pewnych pomysłów czy stwierdzeń typu: „Cholera! To jest do dupy!”. Teraz przeszliśmy do ery nowoczesnej, która oferuje nam bezlik programów i wysyłanie plików w tę i nazad. Możemy się wymieniać koncepcjami zdalnie z domu. Łączymy więc staromodne „wypoćmy to z siebie i nastrójmy gitary!” z dzisiejszym „prześlij mi to na komputerze”.

Zaadaptowaliśmy się w tej nowej rzeczywistości. Ale nigdy nie porzuciliśmy sali prób. Ta jest dla nas czymś obowiązkowym. Sądzę, że jest miejscem dającym początek wszystkiemu. Myślę, że mówienie: „Spotkania w sali prób były czymś wartościowym kiedyś” jest upokarzające. Kiedy myślisz o tym typie muzyki, o metalu w ogóle, sądzę, że powinien być prezentowany i pojmowany przez grupę.

Overkill gra nieprzerwanie od 1981 roku, wydając do tej pory osiemnaście albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany “The Grinding Wheel” ukazał się w lutym ubiegłego roku za pośrednictwem Nuclear Blast.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Zmarł Ralph Santolla. Ponad tydzień był w śpiączce

Dominika Kudła

Dlaczego słuchamy black metalu?

Tomasz Koza

Apocalyptica skończyła nagrania w studiu do nowej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz