Ozzfest
Strona główna » Ozzfest oskarża Ozy Fest o zamierzone podobieństwo nazw
INNE NEWSY

Ozzfest oskarża Ozy Fest o zamierzone podobieństwo nazw

 

Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, organizatorzy “Ozzfestu” zdecydowali się pozwać inny, odbywający się na wolnym powietrzu festiwal o nazwie “Ozy Fest”. Ich zdaniem nazwa wydarzenia odbywającego się w Nowym Jorku i jego logo wprowadzało miłośników muzyki w błąd. Należąca do Ozzy’ego Osbourne’a firma Monowise Limited Corporation zarzuca Ozy Festowi, że używając bardzo podobnej nazwy festiwal ten łamie prawa autorskie.

W złożonym we wtorek pozwie przeciw Ozy Media stwierdza się, że znaki rozpoznawcze “Ozy Fest” do złudzenia przypominają pod względem brzmienia, wyglądu i budzonych skojarzeń znaki dobrze znanego “Ozzfestu”. Zdaniem oskarżycieli, “Ozy Fest” ma jakiś cel w byciu kojarzonym z muzyką rockową.

Logo “Ozy Fest”

“Ozy Fest”, w ubiegłym roku zorganizowany pod nazwą “Ozy Fusion Fest”, w czerwcu tego roku powrócił do Central Park’s Rumsey Playfield i wystąpili na nim Jason Derulo, Zara Larsson, Talib Kweli i inni; odbyły się także panele dyskusyjne z udziałem Malcolma Gladwella, Katie Couric i innych. Dla porównania, na “Ozzfeście” wystąpili jak dotąd tacy artyści jak Deftones, Children Of Bodom, Kreator czy Orange Goblin.
Po otrzymaniu od adwokatów “Ozzfestu” pisma w sprawie zaprzestania używania tej nazwy, określany przez “New York Times” jako „po części festiwal muzyczny, po części konferencja, po części targi spożywcze” “Ozy Fest” stwierdził, że festiwal nie był koncertem, a wydarzeniem medialnym i szanse na pomylenie go z “Ozzfestem” są raczej małe. Z perspektywy organizatorów “Ozzfestu” jest to dyskusyjne wyjaśnienie, a to z uwagi na sposób, w jaki jest opisany festiwal na jego własnej stronie internetowej – „całodniowa impreza, która łączy ludzi dobrą muzyką”.

Na chwilę obecną prawnicy “Ozzfestu” usiłują powstrzymać “Ozy Fest” od użycia tej nazwy w roku 2018 i walczą o przychody z tegorocznej edycji, która odbyła się w lipcu.

Źródło: MetalInjection.net, TMZ / Logo: Ozzfest, Ozy Fest

Podobne artykuły

Nowa płyta Blitzkrieg “Judge Not!” już w kwietniu

Lena Knapik

Wokalista Lamb Of God likwiduje konto na Twitterze

Tomasz Koza

Corey Taylor wydaje kolejną książkę

Lena Knapik

Posłuchaj nowego utworu Amenra

Agata Laszuk

Evanescence już 20 czerwca w Polsce – niezbędnik koncertowy

Tomasz Koza

Immolation i Azarath na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!