Zespół KISS
Strona główna » To prawdopodobnie pożegnalna trasa KISS
INNE NEWSY

To prawdopodobnie pożegnalna trasa KISS


8. lutego spółka “Kiss Catalog Ltd.”, do której należą prawa własności intelektualnej zespołu, złożyła wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych o zarejestrowanie nazwy „The End of the Road”. Jak możecie się domyślić, co i sama spółka dookreśla, wspomniany termin ma zostać użyty na potrzeby „występów na żywo”. Sam zespół nie ogłosił do tej pory nic, co jednoznacznie miałoby wskazywać na ostatnią w historii trasę KISS.

W roku 2000 grupa zorganizowała trasę pod szyldem „Farewell Tour”.

Jednak, jak tłumaczył później Paul Stanley, miała ona na celu wyjście z lekkiego kryzysu, w jaki popadł zespół. Było to spowodowane latami batalii o prawa do utworów między członkami oryginalnego składu. Gene Simmons komentował po wspomnianej trasie, że fani dali im wyraźnie do zrozumienia, iż to za wcześnie na odejście legendy. Od tamtej pory minęło osiemnaście lat. Panowie także poddają się działaniu czasu, o czym Simmons mówił w wywiadzie sprzed paru miesięcy:

Jesteśmy najciężej pracującym zespołem w tym biznesie. Noszę na sobie osiemnaście kilo ćwieków i opancerzenia, dwudziestocentymetrowe koturny, zieję ogniem i dosłownie latam w powietrzu.
(…) Nie będziemy w stanie robić tego samego po siedemdziesiątce. Mam teraz 67 lat. Pobawimy się jeszcze trochę i przyjdzie czas, by odejść. I odejdziemy w odpowiedni sposób, z wielkim przytupem. Lubię myśleć, że nasze pożegnanie będzie czymś, co wstrząśnie planetą – czymś wielkim, światowym, a może i za darmo.

W ubiegłym miesiącu Paul Stanley także wypowiadał się o zespole w kontekście upływu czasu:

Nie chcę już opuszczać domu. Mam rodzinę, mam dzieci i, będąc szczerym, uważam, że moim pierwszorzędnym obowiązkiem jest bycie tatą. Nie chcę tego przegapiać. Zresztą, im bardziej się starzejemy, tym bardziej uświadamiamy sobie, że życie nie jest wieczne…

KISS został założony przez Paula Stanleya i Gene’a Simmonsa na przełomie lat 1972/1973. Zespół ma na swoim koncie dwadzieścia albumów studyjnych, których spektrum brzmień rozciąga się od hard rocka, przez glam po rock and roll. KISS jest jednym z najbardziej ikonicznych zespołów w historii, rozpoznawanym wszędzie za sprawą charakterystycznego wizerunku scenicznego.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Blindead przedstawia nowy singiel

Tomasz Koza

Metal Hammer Festival powraca, Marilyn Manson główną gwiazdą festiwalu!

Tomasz Koza

Wspólny koncert Whalesong, Shine i destructio continua w Chorzowie

Tomasz Koza

Trivium, Power Trip i Venom Prison w Polsce – szykuje się potrójne metalowe uderzenie

Albert Markowicz

To jeszcze nie koniec, While She Sleeps wróci do Polski w sierpniu

Tomasz Koza

Mayhem zagra koncert w Katowicach

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!