Septicflesh - 'The making of Codex Omega'
Strona główna » SepticFlesh: Nowy film dokumentujący powstawanie ostatniego albumu
NEWSY WIDEO

SepticFlesh: Nowy film dokumentujący powstawanie ostatniego albumu
W sieci pojawił się drugi film dokumentujący powstawanie “Codex Omega”, dziesiątego studyjnego albumu greckich mistrzów symfonicznego death metalu – SepticFlesh.
Możecie obejrzeć go poniżej:

Basista i wokalista grupy, Spiros „Seth” Antoniou (a.k.a. Seth Siro Anton) w ostatniej rozmowie z WSOU 89,5 FM powiedział:

„Za każdym razem, kiedy myślimy o nowym albumie, kiedy zaczynamy z tą myślą pisać, wstępnie nagrywać i komponować nowy album SepticFlesh, jest to wielkie wyzwanie. Po „Communion” [2008] chcieliśmy stworzyć coś innego od poprzednich płyt, które nagraliśmy w przeszłości. Co do „Codex Omega” – myślę, że zdecydowanie różni się on od „Titan” [2014], a nawet „The Great Mass” [2011] czy „Communion”. Bazą jest wciąż to samo; na pewno mamy pewną formułę, którą naprawdę lubimy i do której będziemy wracać, ale na „Codex Omega” mamy nieco nowych elementów, które dały nam świetne pole do popisu przy łączeniu ekstremalnego brzmienia z orkiestrą i gitarami.”
Odnośnie ewoluującego na przestrzeni lat brzmienia zespołu Spiros wypowiedział się następująco:

„Twórczość SepticFlesh jest pracą zbiorową. To dzieło zespołu. Nie jest to muzyka komponowana przez jednego człowieka, a to oznacza, że główni kompozytorzy zespołu – ja, Chris i Sotiris [Vayenas] mamy swoje własne domowe studia. Przed podjęciem realnej pracy nad nowym albumem komponujemy nowe utwory w domowym zaciszu, później wymieniamy się pomysłami i łączymy wszystkie elementy w całość. Muszę przyznać, że ja i Sotiris jesteśmy w największym stopniu odpowiedzialni za metalową część SepticFlesh, za riffy, za ciężkie brzmienie. Chris pracuje wyłącznie nad orkiestracjami. W jego przypadku czasem jest tak, że początkowo pisze je przy pomocy pianina lub innych instrumentów zanim faktycznie zwróci się do orkiestry. Na pewno rozumiecie więc, że SepticFlesh to efekt pracy całego zespołu, a to powoduje, że nasze brzmienie ma wiele barw. Jestem naprawdę zadowolony z takiej współpracy.”

Zapytany o stronę liryczną ostatniego albumu, odparł:

„Za teksty odpowiada Sotiris. On jest mózgiem SepticFlesh, ja stworzyłem okładkę i całą oprawę wizualną zespołu. Sporo razem pracujemy. Tym razem chcieliśmy stworzyć coś innego i pójść w innym kierunku niż te wyznaczone przez nasze poprzednie albumy. Większość tematów poruszanych w naszych tekstach obejmuje starożytne tradycje i przekazy wielu kultur i krajów – Sumerów, Egipcjan, a nawet Inków. Tym razem pomysł wyszedł od Sotirisa. Powiedział: ‘A gdyby tak stworzyć koncept trzeciego testamentu, nowej księgi, opowiadającej o ludziach?”

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. YouTube – Season of Mist

Podobne artykuły

Jedyny koncert Nightwish w Polsce. Zespół wystąpi w Krakowie

Lena Knapik

W.A.S.P. odwołuje koncerty na letnich festiwalach

Tomasz Koza

I Pielgrzymka Polska: Батюшка (Batushka) i Obscure Sphinx wyruszą w trasę

Tomasz Koza

To nie żart! Meshuggah na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Evanescence już 20 czerwca w Polsce – niezbędnik koncertowy

Tomasz Koza

Zobacz kulisy powstawania nowego klipu Cradle Of Filth do utworu “Heartbreak And Séance”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!