INNE NEWSY

Sodom bez gitarzysty i perkusisty


Wraz z nowym rokiem w składzie Sodom zaszły potężne zmiany. Z thrashowego tria na polu walki pozostał jedynie wokalista i basista Tom Angelripper. Gitarzysta Bernd “Bernemann” Kost i perkusista Markus “Makka” Freiwald nie należą już do zespołu.

Póki co nie jest znany powód odejścia lub wyrzucenia dwóch muzyków.

W oficjalnym oświadczeniu na facebookowym profilu grupy można przeczytać jedynie o “podziale członków kapeli” oraz poznać sprawę tylko z punktu widzenia Angelrippera:

Po wielu przemyśleniach i refleksjach zdecydowałem się na ten trudny krok, aby utorować drogę nowym wyzwaniom. Sodom zawsze żył z oddania i pasji wszystkich zaangażowanych w jego działalność. Makka był częścią zespołu przez prawie osiem lat, Bernemann ponad dwadzieścia. Aby uniknąć rutynowego ustawienia się, które uniemożliwiłoby nam optymalne kontynuowanie twórczej pracy, chciałbym zacząć od nowa ze świeżymi i głodnymi muzykami. Jednocześnie chcę podziękować Berndowi i Marcusowi za wiele udanych lat, podczas których dawaliśmy wspaniałe koncerty i wydaliśmy szereg prawdziwych metalowych manifestów.

Niezależnie od rotacji w składzie Tom zapowiada, iż wszystkie zaplanowane koncerty począwszy o kwietnia 2018 roku odbędą się bez przeszkód.

Muzyk ma przedstawić swoich nowych towarzyszy podczas kwietniowej imprezy Full Metal Mountain. Nie wiadomo natomiast, czy w przyszłości Sodom nadal będzie funkcjonował w formie tria, czy też rozrośnie się do kwartetu. Jak mówi Tom:

Nie podjąłem jeszcze w tej kwestii decyzji. Jestem otwarty na różne opcje. Teraz montuję nowe filary i rozglądam się za nowymi muzykami. Jedna rzecz jest pewna – Sodom stanie się jeszcze silniejszy!

Wraz z nowym składem Angelripper zamierza rozpocząć prace nad nowym albumem.

Źródło: Facebook.com/sodomized/

Podobne artykuły

Marilyn Manson rozstaje się z basistą. Muzyk oskarżony o gwałt.

Agata Laszuk

Teledysk Black Label Society do utworu „Trapled Down Below”

Dominika Kudła

Scott Ian radzi młodym muzykom: „Róbcie to, co kochacie”

Agata Laszuk

Dee Snider zapowiada album „For the Love of Metal”

Dominika Kudła

Dimmu Borgir: nowy album w 2018 roku

Lena Knapik

Premiera nowego albumu i teledysku Anti Tank Nun

Tomasz Koza

Zostaw komentarz