NEWSY PŁYTY

Szczegóły nowego albumu Kataklysm pt. “Meditations”


Panowie z Kataklysm ogłosili zakończenie prac nad trzynastym albumem studyjnym. “Meditations”, bo pod takim tytułem kryje się dzieło, ma się ukazać w kwietniu tego roku dzięki Nuclear Blast. Za mastering odpowiada Paul Logus (Pantera), zaś za miksowanie – Jay Ruston (Anthrax, Stone Sour).

Jean-François Dagenais, gitarzysta zespołu, tak tłumaczy wybór Rustona:

Ten album miał mieć sobą wiele do zaoferowania. Zdecydowaliśmy się więc odszukać kogoś, kto będzie w pewnym sensie trochę poza tematem. Kogoś o świeżym spojrzeniu, kto nie pracował za wiele z death metalowymi kapelami. Potrzebowaliśmy kogoś, kto umiałby mimo to wziąć miks na klatę i wydobyć tę energię. Kiedy Jay zaakceptował zaproszenie do współpracy, wiedzieliśmy, że przyniesie ją ze sobą.

Maurizio Iacono, frontman grupy, komentuje:

Dla mnie jest to bardzo osobisty album, wyciągający stare rany – odczuwałem potrzebę przelania części swej duszy w to wydawnictwo. Razem z chłopakami siedzieliśmy pod jednym dachem podczas komponowania, jak za dawnych czasów… Bez żadnych zmartwień, oddając się jedynie zabawie, szczerości, wyzwalając album, który reprezentuje dzisiejszych nas jednocześnie respektując przeszłość…

Kataklysm Meditations album
Autorem okładki jest artysta kryjący się pod pseudonimem Surtsey; grafik odpowiedzialny także za oprawę graficzną poprzedniego wydawnictwa Kataklysm.

Tracklista “Meditations”:

  1. Guillotine
  2. Outsider
  3. The Last Breath I’ll Take Is Yours
  4. Narcissist
  5. Born To Kill And Destined To Die
  6. In Limbic Resonance
  7. And Then I Saw Blood
  8. What Doesn’t Break Doesn’t Heal
  9. Bend The Arc, Cut The Cord
  10. Achilles Heel

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Zostaw komentarz