NEWSY PŁYTY WIDEO

Tarja Turunen zapowiada nowy świąteczny album
Wygląda na to, że Tarja Turunen zdecydowała się przypomnieć o nadchodzących świętach jeszcze wcześniej niż zwykle robi to branża handlowa. Na nasze szczęście zamiast wszechobecnego w tym okresie “Last Christmas” będziemy mieli okazję usłyszeć w jej wykonaniu świąteczne kolędy i piosenki – w jej własnej, nieco posępniejszej wersji.

Album zatytułowany „From Spirits And Ghosts (Score For A Dark Christmas)” zawierać będzie 11 świątecznych klasyków, łączących klasycznie wyszkolony głos Tarji z gotyckimi elementami.

Wspomagając się całą wielką orkiestrą, fińska wokalistka nawiązuje do takich piosenek jak “O Tannenbaum”, “We Wish You A Merry Christmas” i “Feliz Navidad” w sposób, który nasuwa słuchaczowi skojarzenie z ponurą muzyką filmową. Poza świątecznymi coverami na płycie znajdzie się też nowy utwór Tarji, zatytułowany „Together”. Utwór ma wpisywać się w brzmienie albumu, poruszając tematykę mistycyzmu i duchów.

Produkcja mrocznego, świątecznego albumu jest bardzo interesującym procesem – zwłaszcza, kiedy zajmujesz się tym w pobliżu turkusowych wód Morza Karaibskiego. Jest to zupełnie co innego niż pełne śniegu święta, do jakich przywykłam w mojej rodzinnej Finlandii. To kolejny dowód na to, że ciemność pochodzi z wnętrza. Na tym albumie zdecydowałam się zbadać tę drugą stronę Bożego Narodzenia – święta ludzi samotnych i zagubionych, tych, którzy nie znajdują radości w migających światełkach i dźwięku świątecznych dzwoneczków.

Zapowiedź możecie zobaczyć tutaj:

Nad produkcją albumu czuwa sama Tarja, nagrodzony nagrodą Emmy Award amerykański kompozytor muzyki filmowej Jim Dooley i brytyjski producent Tim Palmer, znany z pracy z Pearl Jam, U2, Davidem Bowie, Lang Lang, The Cure i innymi, którzy nagrywali ich albumy w studiu 62′ Studio w Texasie. Masteringiem zajęło się nowojorskie Sterling Sound.

Tarja Turunen - From Spirits And Ghosts (Score For A Dark Christmas)Tracklista:

01. O Come, O Come, Emmanuel
02. Together
03. We Three Kings
04. Deck The Halls
05. Pie Jesu
06. Amazing Grace
07. O Tannenbaum
08. Have Yourself A Merry Little Christmas
09. God Rest Ye
10. Feliz Navidad
11. What Child Is This
12. We Wish You A Merry Christmas

 

 

Źródło: MetalStorm.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Fan pozywa Live Nation w związku z doznanymi na koncercie poparzeniami

Agata Laszuk

Hollywood Vampires: bilety w sprzedaży. Pakiet Ultimate Meet & Greet w cenie 5460,00 zł

Tomasz Koza

Za Ćmą w Dym: Furia, Thaw, Sacrilegium oraz Licho jesienią wyruszą w trasę

Tomasz Koza

Zostaw komentarz