Zespół Ghost
Strona główna » Tobias Forge odpowiada na pozew byłych muzyków Ghost
INNE NEWSY

Tobias Forge odpowiada na pozew byłych muzyków Ghost

W kwietniu byli muzycy (zespołu lub projektu solowego – zależy, z której strony się patrzy) Ghost złożyli pozew przeciwko Tobiasowi Forge’owi, który na scenie znany jest pod pseudonimem Papa Emeritus. Czterech byłych członków kapeli oskarżyło wokalistę o oszukiwanie przy rozliczaniu się z zysków uzyskiwanych z albumów oraz tras koncertowych. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj. Zaraz po wpłynięciu pozwu do sądu Forge zapowiedział, że odpowie na niego poprzez swojego prawnika i słowa dotrzymał.

Byli muzycy zaznaczyli, że zespół miał działać na zasadzie spółki. I chociaż zyski miały być dzielone po równo, to członkowie nie otrzymywali należnego im wynagrodzenia. Z perspektywy Forge’a i jego prawnika sprawa rysuje się zupełnie inaczej. W złożonym przez nich piśmie możemy czytać:

Powodowie mieli jedynie wykonywać muzykę i utrzymywać wizerunek Ghost, który został stworzony, wyprodukowany oraz postanowiony przez Tobiasa Forge’a. Za wykonanie tego zadania kandydaci otrzymywali stałą opłatę/wynagrodzenie.
W związku z tym nie ma żadnej prawnej podstawy do istnienia spółki między Tobiasem Forgem a powodami. Skoro nie ma żadnej spółki, to Tobias Forge nie jest zobowiązany do ujawniania przychodów, kosztów ani aktytów działalności gospodarczej Ghost.

Zaznaczono również, iż żaden z muzyków nie jest “oryginalnym członkiem”. Wszyscy zaangażowani w Ghost są “muzykami do wynajęcia” i żaden z nich nie jest niezastąpiony czy kluczowy. A skoro Ghost jest zespołem anonimowym, to Forge może wymieniać muzyków wedle własnej woli. Według jego wcześniejszej wypowiedzi przez Ghost przewinęło się ich już 15.

Zyski natomiast miały się pojawić dopiero z tegoroczną trasą “Popestar”. Wcześniejsze generowane dochody wykorzystane były w całości do pokrycia bieżących wydatków, jak na przykład życia w trasie. W oświadczeniu widnieje:

Ponieważ koszty zawsze przekraczały przychód, wynagrodzenia muzyków były opłacane z innych dochodów Tobiasa Forge’a.

źródło: teamrock.com

Podobne artykuły

Iced Earth już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Tobias Forge: „Wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces”

Agata Laszuk

Festiwal Uwolnić Muzykę 2018: Arkona (Polska) i Aether dołączają do składu

Tomasz Koza

Posłuchaj pierwszego utworu z nowej płyty Arch Enemy pt. “The World Is Yours”

Tomasz Koza

Marilyn Manson rozstaje się z basistą. Muzyk oskarżony o gwałt.

Agata Laszuk

Wspólny występ Kreator i Papy Emeritusa

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!