INNE NEWSY

Wokalistka Therion rozpoczyna solową karierę

Szwedka Linnéa Vikström, znana z występów na żywo z Therion i Kamelot, rozpoczyna karierę solową. Wokalistka podpisała kontrakt z wytwórnią Despotz Records.

Linnéa, która z Therion koncertuje od 2011, a z Kamelot od 2012, mówi:

Jestem naprawdę podekscytowana rozpoczęciem współpracy z Despotz. Jestem pewna, że z jego pomocą zaprezentuję światu trochę wspaniałej muzyki! Chociażby pod tym względem, iż Despotz jest gotowy wydać album nagrywany tylko podczas koncertów, wkraczać na nowe tereny i myśleć pozaramowo. Bądźcie gotowi wyruszyć w głąb wszechświata, kiedy już odpalimy ten muzyczny statek kosmiczny.

Projekt solowy Vikström będzie nosił nazwę QTF. Debiutancki krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku w listopadzie. Namiastkę dzieła w postaci singla wytwórnia obiecuje udostępnić już w maju. Póki co szczegóły nie są jeszcze znane, ale zarówno na podstawie wypowiedzi wokalistki, jak i przedstawiciela wytwórni można spekulować, iż tematyka płyty będzie dotykała przestrzeni kosmicznej. Jak powiedział Omer Akay, szef Despotz:

Wyobraźcie sobie, że Black Sabbath i Pagan’s Mind zrodziło gwiezdne dziecię. Tak właśnie powstał QTF, dzieło Linnéy Vikström. Kosmiczna podróż właśnie się zaczęła.

Zostaw komentarz