Strona główna » Wymarły wielki robak nazwany na cześć basisty Cannibal Corpse
INNE NEWSY

Wymarły wielki robak nazwany na cześć basisty Cannibal Corpse

Międzynarodowy zespół naukowców odkrył przerażającego i potwornego robaka morskiego. Z uwagi na jego wielkość, brutalność, jak również przez wzgląd na osobiste muzyczne preferencje odkrywców, zidentyfikowany wieloszczet został nazwany po Alexie Websterze, basiście Cannibal Corpse.

W badaniach opublikowanych w “Scientific Reports” i opracowanych przez Matsa E. Erikssona z Lund University w Szwecji, Luke’a A. Parry’ego z Bristol University w Wielkiej Brytanii oraz Davida M. Rudkina z Muzeum Królewskiego Ontario w Kanadzie został przedstawiony nowy gatunek wymarłego już wieloszczeta. Wieloszczety należą do grupy pierścienic (skąd również pochodzi dobrze znana nam dżdżownica czy pijawka) i występują przeważnie w morzach. W zapisie kopalnym są znane od wczesnego kambru, to znaczy, że występowały ponad 500 mln lat temu.

Nowy gatunek nazwany Websteroprion Armstrongi (drugi człon pochodzi od Dereka Armstronga, znalazcę skamieliny) ma unikatową morfologię i posiada największe, rekordowe szczęki ze wszystkich wieloszczetów znanych z zapisu kopalnego, osiągające ponad 1 centymetr długości. Zwykle szczęki innych znanych wieloszczetów mieściły się w zakresie milimetrowym i musiały być badane pod mikroskopem. Długość całego ciała przekraczała natomiast metr. Co ciekawe skamielina znajduje się w Royal Ontario Museum od połowy 1990 roku. Nowy gatunek od prawie dwóch dekad leżał więc tuż pod nosem naukowców.

 

 

Podobne artykuły

Zapraszamy na koncert Saltus, Despised Cruelty i Dead Conception do Łodzi

Michał Bentyn

Gaahls Wyrd wyda debiutancki album pod skrzydłami Season of Mist

Lena Knapik

Guns N’ Roses na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Wirtuozi gitary – Andy James i Angel Vivaldi na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

[PRIMA APRILLIS] Metallica zagra… w jednym z największych samolotów transportowych na świecie!

Tomasz Koza

Druga część trasy Reunion zespołu DRAGON

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!