Image default
INNE NEWSY

Xandria rozstaje się z dotychczasową wokalistką
Holenderska wokalistka Dianne Van Giersbergen postanowiła opuścić lub została wyrzucona (w zależności od punktu widzenia) ze złożonej z niemieckich muzyków grupy Xandria. Wiadomość o odejściu Van Giersbergen zamieściła dzień po odwołaniu przez kapelę trasy po Stanach Zjednoczonych, która miała się rozpocząć 29 września w Buffalo i skończyć 21 października w Atlancie.

Wokalistka trochę na około przedstawiła powód zakończenia współpracy z Xandrią. W specjalnym oświadczeniu mówi (całość dostępna do przesłuchania tutaj.

Obiecałam wam i sobie, że ten moment nigdy nie nadejdzie, ale oto się zjawił: opuszczam Xandrię. Przyczyna jest prosta: zespół spowodował u mnie problemy zdrowotne i dalsze pozostanie w nim może je nasilić.
Przez prawie dwa lata próbowałam wzniecać dyskusje na temat zespołu i managementu, aby utrzymać razem kapelę o dobrej kondycji, kapelę gotową na nadejście przyszłości. Dzisiaj jest mi smutno, ponieważ moje wysiłki nie powiodły się i zostały zignorowane. Mój krzyk o pomoc spotkał się z groźbami finansowymi i emocjonalnym wymuszeniem. Mój upór zlekceważył znaki ostrzegawcze i zostałam z niekontrolowanymi syndromami stresu (potwierdzonymi przez lekarzy). Jestem wojownikiem, ale widzę, że tutaj nie da się wygrać. Nie chcę odchodzić, kocham muzykę, którą mogę dla was pisać, ale nie mogę żyć, występować i egzystować w środowisku, które mnie krzywdzi. To środowisko nie dba o mnie, ani o fanów (poproszono mnie o występowanie z playbackiem, aby można było zagrać więcej koncertów) i jakoś nigdy nie wytworzyło finansowych wyników, zatem nie ma stabilności dla żadnego z jego członków.
Wczoraj wieczorem ostatnia nadzieja na pogodzenie się z chłopakami została zniweczona, kiedy wydali oświadczenie, że nie mogę już więcej występować z zespołem. Zapomnieli jednak wspomnieć o tym, iż zdrowotne problemy przez zespół i osoby nim zarządzające. Nie jest również niespodzianką to, iż znaleźli już zastępstwo i wyrzucili mnie z każdej strony Xandrii w social mediach. (…)
Teraz nie wiem, gdzie spotkamy się następnym razem, ale nie po to podążałam za moją pasją, poświęcałam tyle godzin na naukę i przecierałam wiele dróg, aby teraz się poddać. Smutno mi, zamykając ten rozdział, ale jestem pewna, że jest jeszcze kolejny do napisania.
Dziękuję za zrozumienie, waszą miłość i wsparcie!

Na facebookowym profilu zespół wydał własne oświadczenie, w którym czytamy:

Złe i dobre wieści.
Zaczynając od złych: z cierpieniem i smutkiem zawiadamiamy, że nasza wokalistka Dianne nie może już z nami występować.
Czasami rzeczy pozostają poza granicami naszej władzy, czasami istnieje życie na uboczu sceny świata, które wymaga odpowiedniej uwagi.
To też niestety oznacza odwołanie naszych nadchodzących koncertów w Rosji w Moskwie i St. Petersburgu. Pracujemy jednak nad nowymi datami. (…)
Jeśli chodzi o krótkoterminowe rozwiązanie: nasza droga przyjaciółka Aeva Maurelle z naszego zaprzyjaźnionego zespołu Aeverium wystąpi z nami podczas listopadowych i grudniowych koncertów na europejskiej trasie. Proszę powitajcie Aevę serdecznymi oklaskami.

Van Giersbergen dołączyła do Xandrii w 2013 roku, zastępując Manuelę Kraller. Nagrała z zespołem dwa albumy: “Sacrificium” w 2014 oraz “Theater of Dimensions” w 2017 roku.

Źródło: Facebook, Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Kolejne szczegóły festiwalu Metalmania 2018 w Katowicach

Tomasz Koza

Bruce Dickinson: “ludzie powinni być edukowani w temacie wartości muzyki”

Dominika Kudła

Perkusista Slipknot pozywa resztę zespołu. Chodzi o pieniądze

Lena Knapik

Zostaw komentarz