Strona główna » Zeal & Ardor – black metal z pól bawełny
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Zeal & Ardor – black metal z pól bawełny

 
Taka sytuacja: Tarantinowski “Django” poświęca na scenie kozła, intonując w tym samym czasie niewolnicze śpiewy i wrzaski przy akompaniamencie skrzeczących gitarowych riffów. Następnie rytmiczny grzechot łańcuchów przechodzi w diabelskie wezwanie i przywołuje dziwnie znajome black metalowe melodie rodem z Norwegii. Właśnie taka mieszanka gatunków muzycznych została internetową sensacją i zwraca na siebie uwagę od kwietnia tego roku, a odpowiedzialny za to jest artysta, który ukrywa się pod pseudonimem Zeal & Ardor.

Nadchodzący album “Devil Is Fine”, który ukaże się 24 lutego 2017 roku, tematycznie koncentruje się wokół bardziej typowych dla black metalu kwestii – rytuały, ofiary z ludzi, ogień i krew. Zeal & Ardor nadaje bluźnierstwom nowy wymiar, poprzez teksty w stylu niewolniczego spiritual. Jest to swoisty black metal z pól bawełny.

Album promować będzie podwójny singiel „Devil Is Fine” oraz „Children’s Summon”, który ukaże się 11 listopada, tego samego dnia rozpocznie się przedsprzedaż płyty, o której Noisey mówi, że jest to jeden z najbardziej intrygujących albumów tego roku. Tytułowego utworu można posłuchać poniżej:

Zeal & Ardor na żywo pojawi się w Europie wiosną 2017 roku. Jak Gagneux zapowiada w rozmowie z toiletovhell.com: „Chciałbym, żeby było to coś pomiędzy koncertem a poważnie porąbanym graniem. Nie tylko coś, czego ludzie wcześniej nie słyszeli, ale coś, czego ludzie nigdy wcześniej nie widzieli, coś, co pozostawiłoby ich przerażonymi, słabymi, ale i w przekonaniu, że pokochali to doświadczenie. Do tego właśnie dążę”. Trasa wygląda następująco:

14.04.2017 – CH – Basel, Czar Fest
19.04.2017 – FR – Paryż, Backstage By The Mill
20.04.2017 – UK – Londyn, Underworld
21.04.2017 – NL – Tilburg, Roadburn Festival
22.04.2017 – DE – Berlin, Urban Spree
24.04.2017 – CZ – Praga, Roxy
25.04.2017 – PL – Warszawa, Hydrozagadka
26.04.2017 – GR – Ateny, Kyttaro
03.05.2017 – IT – Milan, Lo Fi Club
04.05.2017 – CH – Genewa, Usine

Podobne artykuły

Mayhem również w Warszawie. Gość specjalny Asphyx!

Tomasz Koza

Nowy album Carcass zaczyna raczkować. Z zespołu odszedł Ben Ash

Dominika Kudła

Parkway Drive już w ten piątek we Wrocławiu!

Dominika Kudła

Frontman Kreator o terroryzmie

Lena Knapik

Wymarły wielki robak nazwany na cześć basisty Cannibal Corpse

Lena Knapik

Leaves’ Eyes: wszystkiemu winny terapeuta

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!