Metalmania 2020 pełny skład
Strona główna » Metalmania Open Air 2020: pełny skład festiwalu
FESTIWALE

Metalmania Open Air 2020: pełny skład festiwalu

Do ogłoszonych wcześniej zespołów dołączają cztery kolejne: Exhorder, Turbo, Monasterium i Rosk. Tym samym, znamy pełny skład przyszłorocznego festiwalu.

Exhorder

Exhorder
Zespół Exhorder, fot. Dante Torrieri

Zespół nie wymaga specjalnych rekomendacji dla żadnego fana thrash metalu. Pochodząca z Nowego Orleanu formacja, już za sprawą wydanego w 1990r., debiutanckiego albumu pt. “Slaughter in the Vatican” zainicjowała styl, który potem kontynuowany był przez takie zespoły, jak Pantera, Lamb of God czy Machine Head. W 1994r. Exhorder został rozwiązany, by powrócić na krótko w 2008r.

W 2017r. grupa powróciła po kilkuletniej przerwie, w odświeżonym składzie. 20 września bieżącego roku ukazał się trzeci album formacji, zatytułowany “Mourn the Southern Skies”. Występ na przyszłorocznej edycji Metalmanii będzie pierwszym koncertem Exhorder w Polsce.

Turbo

Turbo
Turbo, fot. Materiały promocyjne

Obok Kata i TSA, założony na początku 1980r. zespół Turbo to prekursor polskiego hard & heavy. Trzecia płyta grupy, pt. “Kawaleria Szatana” nieustannie wymieniana jest we wszelkich zestawieniach i podsumowaniach, jako jedna z najważniejszych polskich płyt metalowych wszech czasów.

Zespół ciągle pozostaje w świetnej formie koncertowej. Dyskografię grupy zamyka, wydany w 2013r. album “Piąty Żywioł”, będący 12 studyjnym krążkiem w dorobku grupy. W przyszłym roku Turbo będzie obchodzić czterdziestolecie swojej działalności. Z tej okazji, na swój występ na jubileuszowej edycji Metalmanii przygotuje specjalny set koncertowy.

Monasterium

Monasterium
Monasterium, fot. Materiały promocyjne

W zapowiedzi występu grupy na Metalmanii czytamy, że krakowski Monasterium to autorzy jednej z najlepszych polskich płyt tego roku. Drugi w dorobku album pt. “Church of Bones” to prawdziwy majstersztyk utrzymany w konwencji epickiego heavy i doom metalu. Formację doceniono także na światowej scenie. Została zaproszona na największe europejskie festiwale doom metalowe.

Rosk

Zespół Rosk
Zespół Rosk, for. Materiały promocyjne

Debiutancki album grupy, noszący tytuł “Miasma” ukazał się w 2017r. Klimatyczny miks post-metalu i ambientu szturmem zdobył wszelkie muzyczne podsumowania oraz uznanie fanów i dziennikarzy. Grupa wkrótce opowie nową historię. 7 listopada 2019r. premierę będzie miał kolejny album Rosk, zatytułowany “remnants”. Muzycy zapowiadają nadchodzący album następująco:

Motywem przewodnim nadal jest śmierć, która jednak tym razem nie sięga po masy i całe społeczności, a dotyczy jednej osoby. Cała płyta opowiada o naszym wyobrażeniu starzenia się w upadlającej samotności po utracie najbliższej osoby. Stawiamy na atmosferę zadumy i żałoby, zmieniło się też instrumentarium – ciężkie przesterowane gitary ustępują miejsca gitarom akustycznym oraz skrzypcom, zamiast wściekle krzyczanych wokali wybrzmiewają czyste, melodyjne zaśpiewy, a perkusyjno-basowy hałas zastąpiony jest minimalizmem i przestrzenią. Opowiadamy nową, dużo intymniejszą historię.

Rosk

Metalmania Open Air 2020 odbędzie się w Warszawie

Festiwal będzie mieć miejsce 29 sierpnia na Letniej Scenie Progresji. Otwarcie bram nastąpi o godz. 12:00. Początek koncertów zaplanowano na godzinę 13:00.

Wejściówki na imprezę dostępne są w cenie 180 zł. Kolekcjonerskie bilety na przyszłoroczną edycję Metalmanii można zamawiać na stronie organizatora – https://shop.metalmind.com.pl/. Bilety na nadchodzący festiwal dostępne są również na stronach eventim.pl, ebilet.pl oraz biletin.pl.

Metalmania Open Air 2020 to XXV edycja festiwalu

W przyszłym roku zaprezentuje się fanom metalowego grania w odświeżonej formule. Na festiwalu wystąpi czołówka światowej i polskiej sceny metalowej. Metal Mind Productions, organizator Metalmanii, przewiduje również dodatkowe atrakcje dla fanów metalu. Fani będą mogli zobaczyć najlepszych wykonawców, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki.

Więcej informacji o przyszłorocznym festiwalu na stronie Metal Mind Productions oraz na profilu Metalmanii na portalu Facebook – https://www.facebook.com/MetalmaniaFestival/.

Podsumowując na Metalmania Open Air 2020 w Warszawie zagrają:

 • Mayhem
 • Candlemass
 • At The Gates
 • Exhorder
 • Razor
 • Idle Hands
 • Imperator
 • Turbo
 • Truchło Strzygi
 • Monasterium
 • Rosk

Podobne artykuły

Twórca black metalu, grupa Venom zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Killing Joke, Baroness i Bombus zagrają na Mystic Festival 2020

Szymon Grzybowski

Avatar na Pol’and’Rock Festival 2019

Tomasz Koza

Metal Mine Festival już 24 sierpnia w Wałbrzychu! Asphyx headlinerem festiwalu

Mateusz Lip

Moonspell zagra jako headliner Summer Fall Festival

Bartłomiej Pasiak

Drownfest powraca po trzech latach! Zapraszamy 21 grudnia do Krakowa

Redakcja

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!