Iron Maiden
Strona główna » Bruce Dickinson: „Nie widzę powodu do skończenia kariery”
INNE

Bruce Dickinson: „Nie widzę powodu do skończenia kariery”

Bruce Dickinson należy do grupy Iron Maiden od 1981 roku. Na stanowisku wokalisty zastąpił Paula Di’Anno, który nagrał z grupą 2 albumy. Sam Dickinson wydał z „Maidenami” 12 albumów studyjnych. Wśród nich znalazły się tak legendarne wydawnictwa jak „Fear of the Dark” czy „The Number of the Beast”, które na stałe zapisały się w historii metalu. Zespół jest bardzo energiczny podczas swoich koncertów, a występy są uzupełniane przez ciekawe rekwizyty np. brytyjski myśliwiec Spitfire czy legendarną maskotkę Żelaznej Dziewicy – Eddiego. Jednak gdy każdy zespół osiąga już swoje lata, to na ustach wszystkich zainteresowanych zespołem pojawia się pytanie o to, czy muzycy planują przejść na emeryturę. Takie same pytanie zostało zadane Dickinsonowi, który wypowiedział się na ten temat.

Wokalista został zapytany o zakończenie kariery:

Jeśli chodzi o mnie, to nie widzę powodu, dla którego powinniśmy kiedykolwiek przejść na emeryturę. Jako kapitanowi samolotu mówiono mi zawsze, że w samolocie nikt nie umiera. Nawet jeśli ktoś komuś odetnie głowę, to nie jest on martwy, dopóki ktoś nie powie: „Tak, on jest na pewno martwy”. Ha! A więc ty jesteś za to odpowiedzialny. Zabiłeś go! Tak samo jest z zespołami rockandrollowymi. My nigdy nie umrzemy. Nawet jeśli będziemy martwi, to nie umrzemy.

Bruce Dickinson

Dickinson również wypowiedział się o samolocie grupy:

Każdy myśli, że kiedyś mieliśmy duże samoloty z napisem „IRON MAIDEN”. Oni pytają: „Gdzie dzisiaj jest ten samolot?”. A ja odpowiadam: „Cóż, nie mamy tego samolotu”. Jest takie powiedzenie: jeśli leci, unosi się lub cudzołoży to wypożycz to. I wynajęliśmy to. Pracowałem dla linii lotniczych przez prawie 10 lat, od nich wypożyczyliśmy aeroplan. Pracowałem dla nich w pełnym wymiarze czasowym. Miałem sześć i pół tysiąca godzin lotu odrzutowcem, zabierając ludzi na wakacje. Nigdy już nie wrócili.

Bruce Dickinson

Ostatnim dziełem Iron Maiden jest album „The Book of Souls”, które światło dzienne ujrzało we wrześniu 2015 roku. Muzycy zachwycili swoimi występami polskich fanów, podczas dwóch występów w Krakowie w 2018 roku. Sety koncertowe składały się z 16 utworów.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

MetalPoodle: Max Cavalera – jestem bardziej metalowy niż Igor

Lena Knapik

Jonathan Davis: metalowa społeczność wchłonęła Korn

Lena Knapik

Były gitarzysta Cannibal Corpse na pokładzie Six Feet Under

Lena Knapik

Ruszyła przedsprzedaż nowej książki “System Of A Down. Hipnotyczny krzyk”

Tomasz Koza

Metallica nagra teledysk do każdego utworu z nowej płyty

Lena Knapik

Black Sabbath – ostatni koncert, ale…

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!