Dolores O’Riordan – ujawniono przyczynę śmierci

15 stycznia zmarła Dolores O’Riordan, wokalistka irlandzkiej grupy Cranberries. Dziś artystka skończyłaby 47 lat. Jak zapowiedział przed paroma dniami zespół, tę datę postanowiono uczynić dniem ujawnienia szczegółów jej śmierci.

Dolores O’Riordan zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Wokalistka została znaleziona 15 stycznia w wannie w swoim pokoju hotelowym w Londynie. Bezpośrednią przyczyną zgonu było utopienie w konsekwencji znacznego przedawkowania alkoholu. W trakcie sekcji wykazano, że jego stężenie wynosiło 330mg na 100ml krwi.

Poniżej treść opublikowanego dziś przez zespół oświadczenia:

15 stycznia 2018 straciliśmy naszą drogą przyjaciółkę i członkinię zespołu, Dolores O’Riordan. Dziś kontynuujemy walkę o ustalenie, co się wydarzyło.

Wysyłamy nasze szczere kondolencje do jej dzieci, do jej rodziny. Jesteśmy dziś z nimi myślą.

Dolores będzie żyć wiecznie w swojej muzyce. Patrzeć na pozytywny wpływ, jaki wniosła w życie innych ludzi, jest dla nas źródłem ukojenia. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym fanom za falę wiadomości i wsparcia w tym trudnym czasie.
Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym okresie.

Wokalistka do końca związana była z muzyką.

W styczniu pracowała nad materiałem na kolejną płytę grupy. W dniu śmierci miała spotkać się z zespołem Bad Wolves celem nagrania wokali do coveru najbardziej rozpoznawalnego przeboju Cranberries, “Zombie”. Ostatecznie zespół zdecydował się opublikować utwór pozbawiony gościnnego występu Dolores w lutym, składając tym samym swój hołd zmarłej.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

KOMENTARZE

 • LPX
  7 września 2018 | 11:22
  Link

  330ml na 100ml – lepiej niż w Polsce

  Odpowiedz
 • Gwendolyn
  12 września 2018 | 08:17
  Link

  Chyba najgorsze co można zrobić, to odebrać życie przez własną głupotę. Kondolencje dla rodziny oraz dla fanów Dolores.

  Odpowiedz
 • lukomike
  12 września 2018 | 22:06
  Link

  Chyba musiała mieć jakieś problemy skoro, aż tak była pijana że utopiła się w wannie. Szkoda kolejnej utalentowanej wokalistyki. Kondolencje dla rodziny oraz dla fanów Dolores.

  Odpowiedz
 • skyajj
  16 września 2018 | 08:16
  Link

  Dolores… myślę, że wszyscy za nią tęsknimy. Okropna tragedia, współczuję rodzinie i przyjaciołom. Mam nadzieję, że w Niebie jest szczęśliwa. Niestety, z alkoholem tak to bywa – wiele osób nie umie nad tym panować. A wielka szkoda, bo stąd jest większość takich okropnych tragedii, wypadków… Szkoda tak utalentowanej wokalistki, wielka strata dla całego świata.

  Odpowiedz
 • ilona1989
  17 września 2018 | 14:02
  Link

  Bardzo ją lubiłam jako wokalistkę, ale nigdy wcześniej nie interesowałam się jej życiorysem. Tak to już chyba jest, że często dopiero po czyjejś śmierci zaczynamy szukać informacji na temat dotychczasowego życia. Wiedzieliście, że imię Dolores otrzymała na cześć Matki Boskiej Bolesnej? Patrząc na to jak zmarła to trochę kiepskawo to wygląda … Każda śmierć jest jednak smutna, tym bardziej jest przykro, gdy umiera ktoś, kto miał tak fajny dorobek życiowy jak Ona.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *