1 procent podatku dla Covana z Decapitated
Strona główna » Przekaż 1% podatku dla Covana!
INNE

Przekaż 1% podatku dla Covana!

Zbliża się okres rozliczeń rocznych i składania PIT’ów. Jak wiadomo od kilku lat można przekazać 1% podatku na różne cele charytatywne na rzecz różnorodnych fundacji oraz ich podopiecznych. Gorąco zachęcamy, abyście i Wy przekazali część swojego podatku. Jeśli jeszcze nie wiecie, którą fundację lub organizację wesprzeć tą kwotą, to przekażcie ją na rzecz Adriana “Covana” Kowanka.

Covan był wokalistą polskiego zespołu Atrophia Red Sun, a od 2005 roku wchodził także w skład death metalowej grupy Decapitated. Niestety w październiku 2007 roku podczas podróży razem z zespołem po Białorusi, Adrian uległ poważnemu wypadkowi, a w jego udziale zginął 23-letni perkusista Witold “Vitek” Kiełtyka – brat Wacława “Vogga” Kiełtyki.

Autobus, którym jechali muzycy Decapitated, miał kolizję z ciężarówką transportującą drewno. Adrian Kowanek oraz Witold Kiełtyka odnieśli bardzo poważne obrażenia, które spowodowały śmierć perkusisty Decapitated.

Covan został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i tam przeszedł operację neurochirurgiczną. Niestety w wyniku powikłań po zabiegu doszło do znacznego niedotlenienia mózgu. W kwietniu 2008 roku Adrian został wypisany ze szpitala do domu, gdzie znajduje się pod stałą opieką rodziny i lekarzy.

Covan Wake Up!

Opieka ta, a przede wszystkim dalsze leczenie i rehabilitacja jest niezwykle kosztowna. Jakiś czas temu nastąpiły widoczne postępy w leczeniu. Adrian próbuje już samodzielnie jeść oraz stać. Niestety nadal potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Dlatego też rodzina Covana apeluje o dalsze wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup wielofunkcyjnego łóżka rehabilitacyjnego, schodołazu oraz specjalistycznego podnośnika do przenoszenia z łóżka do wanny (są to w tej chwili najpilniejsze, oprócz samych zajęć rehabilitacyjnych, potrzeby).

Aby przekazać 1% podatku na rzecz Covana, wpiszcie w zeznaniu podatkowym:

  1. Nazwa wybranej organizacji: Fundacja Anny Dymnej “Mimo Wszystko”
  2. Numer KRS organizacji: 0000174486
  3. W rubryce “Informacje uzupełniające”: Cel szczególny “Adrian Kowanek” (musicie koniecznie to wpisać, jeśli chcecie aby Wasze pieniądze trafiły właśnie do Covana)
  4. Kwotę wpłaty
  5. Istnieje również możliwość przekazania pieniędzy poprzez dotację. Więcej na stronie wakeupcovan.com

Ja ze swojej strony chciałbym wszystkich zachęcić do przekazania 1% podatku i w zeznaniu wypełnić odpowiednią rubrykę. Przekażcie proszę wszystkim swoim znajomym, najbliższym o tej akcji.

Tomasz Koza

Możecie również wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto. Na stronie adrian.org.pl znajdziecie więcej szczegółów dotyczących postępów w rehabilitacji Adriana.

Podobne artykuły

Chris Cornell nie żyje

Tomasz Koza

MetalPoodle: Brent Hinds z Mastodon wziął ślub

Lena Knapik

Nitro prosi fanów o wsparcie nowego albumu

Lena Knapik

Spotify pozwany na kwotę 1,6 mld dolarów za naruszenie praw autorskich

Dominika Kudła

MetalPoodle: Puzzle z okładkami albumów zespołu Ghost

Lena Knapik

Gary Meskil z Pro-Pain opowiada, co zaszło w Brukseli

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!