Slash, Myles Kennedy i The Conspirators
Strona główna » Slash – “Internet zabił muzyczny przemysł”
INNE

Slash – “Internet zabił muzyczny przemysł”

W ostatnich latach, zauważyć można coraz bardziej,że streaming wypiera tradycyjne kupowanie płytowych wydawnictw. Niektórzy sądzą, że to dobra zmiana, niektórzy natomiast piętnują całkowicie ten proces. Podczas jednego z wywiadów, gitarzysta Guns N’ Roses, Slash, podzielił się swoim poglądem na tę sprawę.

Slash oświadczył w rozmowie, że:

Pod koniec lat ’90 i na początku nowego tysiąclecia wszyscy zaczęli dzielić się plikami w Internecie, co praktycznie zabiło przemysł muzyczny. Obecnie, ludzie korzystają z tych wszystkich streamingowych portali, ale tantiemy z nich nie stoją nawet blisko tantiem ze sprzedaży płyt. To definitywnie rani cały biznes. Rzecz jasna, jest to ułatwienie dla słuchaczy, ale artyści nie mają z tego żadnych korzyści.

Slash

Co o tym sądzicie? Macie podobne zdanie co gitarzysta Guns N’ Roses? Czy może kompletnie się z nim nie zgadzacie?

Jak rozpoczęła się współpraca na linii Slash – Myles Kennedy?

W tym samym wywiadzie, gitarzysta zapytany został także w jaki sposób rozpoczęła się jego współpraca z Mylesem Kennedym (obecny wokalista solowej kapeli Slasha oraz członek grupy Alter Bridge). Na pytanie to, muzyk odpowiedział następująco:

Po raz pierwszy pracowałem z Mylesem podczas sesji nagraniowych do mojej debiutanckiej, solowej płyty. Nie słyszałem nigdy wcześniej jak śpiewa, ale słyszałem o nim dużo dobrego, więc zadzwoniłem do niego i zapytałem czy chciałby zaśpiewać w jakimś utworze na mojej płycie. Piosenka wyszła niesamowicie, więc skończyło się na tym, że ostatecznie nagraliśmy razem dwa utwory. Zaproponowałem mu później coś w stylu “Jadę w trasę z tym materiałem i nie mogę wziąć ze sobą wszystkich tych różnych wokalistów, chciałbyś spróbować? (na krążku “Slash” z 2010 roku usłyszeć mogliśmy kilkunastu różnych wokalistów. – przyp. red.) Wiedziałem, że z jego skalą głosu da sobie radę zarówno z solowym materiałem, jak i z piosenkami, które stworzyłem wcześniej z Velvet Revolver, Guns N’ Roses oraz Slash’s Snakepit.

Slash

Fot. Materiały promocyjne
Źródło: https://tonedeaf.thebrag.com/slash-declares-the-internet-killed-the-music-industry/

Podobne artykuły

10 faktów o muzykach Megadeth

Tomasz Koza

Pierwsze oficjalne oświadczenie Tima Lambesisa (As I Lay Dying) od wyjścia z więzienia

Lena Knapik

A Perfect Circle broni swojej polityki zakazu nagrywania na koncertach: “Chcielibyśmy, byście byli tu, z nami”

Agata Laszuk

Chris Tsangarides, producent m.in. Judas Priest, Helloween i Thin Lizzy nie żyje

Dominika Kudła

Drowning Pool z nowym wokalistą?

Lena Knapik

Necrobutcher (Mayhem): “Planowałem zabić Euronymousa”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!