INNE

Slipknot publikuje alternatywną okładkę “.5: The Gray Chapter”

Z okazji piątej rocznicy wydania “.5: The Gray Chapter” Slipknot zaprezentował alternatywny wygląd okładki albumu. Opublikowana na Instagramie przez Shawna “Clowna” Crahana grafika była bardzo blisko do zostania ostateczną ilustracją do płyty. Pozostaje jednak w klimacie tej znanej nam od pięciu lat.

Shawn “Clown” Crahan wrzucił grafikę z komentarzem:

Dzisiaj przypada piąta rocznica wydania “.5: The Gray Chapter”. Ta okładka była bardzo silnym kandydatem do zostania ostateczną grafiką płyty. Pokazuje, gdzie miałem głowę, tworząc ten album.

Shawn Crahan

“.5: The Gray Chapter” jest ważną płytą w historii Slipknot

Wydany w 2014 roku “.5: The Gray Chapter” był pierwszym krążkiem po śmierci basisty grupy Paula Gray’a oraz pierwszym po zwolnieniu perkusisty Joey’a Jordisona. Wokalista Corey Taylor o procesie tworzenia bez zmarłego kolegi:

Nie mieliśmy dużej presji, aby tworzyć. Szczerze mówiąc, to było bardziej emocjonalne niż stresujące. Trzeba było zająć miejsce Paula. To było ciężkie. Był tak integralną częścią procesu pisania piosenek i miał świetne ucho. Wszyscy wiedzieliśmy, że musimy go jakoś zastąpić. Wykonaliśmy świetną robotę. Jim [Root] wymyślił zabójcze rzeczy, ja wniosłem też kilka niezłych, Clown kilka nastrojowych motywów. Mogliśmy zbudować świetną muzykę. Daliśmy radę.

Corey Taylor
Alternatywna okładka płyty 5 The Gray Chapter zespołu Slipknot
Alternatywna okładka płyty “.5: The Gray Chapter”

Corey Taylor przyznał, że “.5: The Gray Chapter” jest w pewnym sensie autobiografią Slipknot

Opowiada o czterech latach sprzed wydania krążka, które były dla zespołu trudne. Jak powiedział wokalista: “musieliśmy osiągnąć punkt akceptacji wszystkiego”. Album jest zapisem emocji, opowieścią dokumentującą historię kapeli od momentu śmierci Graya do chwili wyjścia ze studia. Taylor dodaje:

Może nie ma bezpośrednich odniesień do Joey’a, ale jest o próbach radzenia sobie z brzydotą, którą mamy wszyscy w sobie.

Corey Taylor

Przypomnijmy, że Slipknot w ramach promocji swojego ostatniego albumu “We Are Not Your Kind” zawita w Polsce. Zespół zagra 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie.
Źródło / Fot. Alexandria Crahan-Conway

Podobne artykuły

Zakk Wylde: “Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony”

Dominika Kudła

Stet Howland, perkusista Metal Church walczy z rakiem

Lena Knapik

W Melbourne odsłonięto płaskorzeźbę przedstawiającą Bona Scotta (AC/DC)

Lena Knapik

Acid Drinkers: kolejna zmiana w składzie

Lena Knapik

Robb Flynn rozwija swoje słowa o zakończeniu śpiewania “Davidian”

Lena Knapik

Metallica w grze, która nigdy nie wyszła.

Lena Knapik

Zostaw komentarz