Image default
INNE NEWSY

Zmarł Nick John, manager Mastodon

8 września odszedł Nick John. Manager takich zespołów jak Mastodon i Gojira; członek spółki The Rick Sales Entertainment Group zarządzającej m.in. albumami Slayera.

Nick John przegrał walkę z rakiem trzustki.

O stracie jako pierwszy poinformował Brent Hinds, gitarzysta prowadzący Mastodon. Muzyk zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie ze zmarłym, z krótkim opisem „R.I.P. Nick John”.

W ubiegłym miesiącu zespół przeniósł datę rozpoczęcia amerykańskiej trasy z Dinosaur Jr., nie zagłębiając się wówczas w szczegóły. Za oficjalny powód podając „krytyczną sytuację jednego z członków rodziny Mastodon”.

Brann Dailor, perkusista grupy, napisał:

Nie wiem gdzie Mastodon byłby bez niego. Jest integralną częścią sukcesu jaki osiągnęliśmy jako zespół. nie mówiąc już o tym, że był jednym z najlepszych ludzi jakich mogłeś spotkać.

Managera wspominają od wczoraj także inne osoby z przemysłu muzycznego związane z nim w przeszłości. Wśród nich perkusista Gojiry Mario Duplantier, Sebastian Bach czy fotograf Andrew Stuart.

Still not computing that this day is actually real.Rest easy Nick John.I’m honored to have spent over 15 years working…

Opublikowany przez Andrew Stuart Sobota, 8 września 2018

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Instagram: bhinds

Podobne artykuły

Scorpions na kolejnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

GWAR: 30,000 fanów nowymi potencjalnymi dawcami szpiku

Agata Laszuk

Zmarł Marcin “Valeo” Walenczykowski, gitarzysta Vesanii

Lena Knapik

3 komentarze

Gwendolyn 11 września 2018 at 18:25

Takich ludzi się nie zapomina,bo od nich wszystko się zaczyna. Spoczywaj w spokoju Nick, mam nadzieję,że morale zespołów będą tylko wzrastać a nie spadać, bo potencjał zdobywa się wspólnie!

Odpowiedz
skyajj 16 września 2018 at 16:39

Takich ludzi nie da się zapomnieć – przyczynili się do tworzenia cudownej muzyki, wkładali w to serce, czas, nerwy. Wielka strata dla całego świata, całego grona fanów, zespołu. Rak to okropna choroba, zabiera tylu ludzi, a leku dalej nie wynaleziono. Eh… Wszyscy mamy nadzieję, że jesteś tam szczęśliwy – że odnalazłeś spokój, miłość i szczęście. Spoczywaj w spokoju.

Odpowiedz
blackkatrina0108 19 września 2018 at 22:14

Rak, ta okropna choroba zawsze musi atakować dobrych ludzi… Jakże przykro słuchać takie informacje, kiedy odchodzi człowiek, który miał tak wielki potencjał . Spoczywaj w pokoju [*]

Odpowiedz

Zostaw komentarz