KONCERTY

Faun wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w 2020 roku

Niemiecki Faun powraca do Polski na dwa koncerty. Kapela wystąpi jesienią 2020 roku w ramach promocji swojego najnowszego wydawnictwa zatytułowanego “Märchen & Mythen”. Grupa wystąpi 30 października w warszawskiej Proximie, a dzień później w krakowskim Klubie Kwadrat.

Nadchodzi nowa płyta Faun

Płyta “Märchen & Mythen” ukaże się już 15 listopada i jak zwykle zabierze słuchacza w melancholijną podróż do świata baśni i mitów. Do sieci niedawno trafił drugi singiel nazwany “Sieben Raben” (“Siedem Kruków”), który jest inspirowany baśnią braci Grimm o tym samym tytule. Kapela zdradza, że właśnie ten utwór, mówiący o kobiecie próbującej uwolnić swoich braci od klątwy, przez którą stali się krukami, jest jednym z najważniejszych utworów na albumie.

Wcześniej Faun zaprezentował fanom utwór “Spieglein, Spieglein” (“Lustereczko, lustereczko”), który oczywiście nawiązuje do Królewny Śnieżki, ale jest również najszczęśliwszą piosenką na krążku. A w nadchodzącym materiale pojawi się również inna księżniczka. Zespół na swoim Facebooku niedawno poinformował o zakończeniu zdjęć do teledysku do utworu “Aschenbrödel” (“Kopciuszek”). Efekt prac poznamy już 1 listopada.

Bilety na krakowski koncert w cenie 90 zł w przedsprzedaży są już dostępne.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Shining w maju na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Metallica coraz bardziej zaskakuje. Co nas czeka w Warszawie?

Bartłomiej Pasiak

Darkest Hour na jedynym koncercie w Polsce w 2020 roku!

Agata Laszuk

Mercyful Fate w odmienionym składzie zawita do Europy latem 2020!

Mateusz Lip

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

The Australian Pink Floyd powrócą do Polski na początku 2020 roku

Mateusz Lip

Zostaw komentarz