Strona główna » Alexi Laiho straci prawa do nazwy “Children Of Bodom”?
NEWSY

Alexi Laiho straci prawa do nazwy “Children Of Bodom”?

Na początku tego miesiąca Children Of Bodom zaskoczyło fanów nieprzyjemną informacją. Szeregi kapeli postanowiło opuścić trzech wieloletnich członków zespołu – perkusista Jaska Raatikainen, basista Henri „Henkka T. Blacksmith” Seppälä i klawiszowiec Janne Wirman.

Muzycy wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że w grudniu tego roku ostatni raz wystąpią pod szyldem Children Of Bodom. O ile pożegnanie wydaje się proste, o tyle kwestia praw do nazwy zespołu nie jest już taka przejrzysta.

Alexi Laiho bez praw do “Children Of Bodom”

Według fińskiego magazynu muzycznego “Soundi” prawa do nazwy “Children Of Bodom” znajdują się w rękach do spółki AA & Sewira Consulting Oy należącej właśnie do Raatikainena, Seppäli i Wirmana.

Według złożonego przez nich wniosku w fińskim urzędzie zajmującym się kwestiami patentów i rejestracji nazw panowie będą posiadali prawa do nazwy jeszcze przez pięć lat. To znaczy, że pozostały w kapeli Alexi Laiho nie jest upoważniony do używania szyldu swojej kapeli bez zgody trojga wspomnianych muzyków.

Co dalej z nazwą “Children Of Bodom”?

W rozmowie z “Soundi” Alexi przyznał, że dalsze działanie kapeli pod dobrze znanym szyldem może nie być zgodne z prawem. W przypadku braku zgody na granie jako “Children Of Bodom” opcji jest jednak sporo. Muzyk zdradza, że przyszła działalność może się rozwijać po prostu pod nazwą “Bodom” lub tytułem którejś z piosenek kapeli. Ważne, aby fani wiedzieli, z kim mają do czynienia.

Wirman stwierdził, że po opublikowaniu ostatniego oświadczenia nie ma na razie nic więcej do dodania:

W tej chwili nie będziemy komentować tego tematu. Więcej informacji pojawi się po zagraniu koncertów w Finlandii.

Janne Wirman

W zespole Children Of Bodom od dłuższego czasu było źle

Laiho przyznał, że wśród członków zespołu od dawna panowały napięcia. Jak mówił:

Chłopaki powiedzieli, że już dłużej tak nie mogą. Z powodów rodzinnych. Szanuję ich decyzję. Sam mam żonę i pasierbicę w Australii. Moja żona rozumie mój styl życia. Przez większość czasu nie ma mnie w domu, ale kiedy wracam, zawsze daję z siebie wszystko.

Alexi Laiho

Pomimo informacji o “powodach rodzinnych”, Alexi powiedział, że sytuacja znacznie pogorszyła się podczas występów grupy w zeszłym miesiącu w Rosji. Frontman przyznał się do tego, że członkowie kapeli mocno się ze sobą kłócili, a kłótnie te były głównie jego winą.

Fot. Materiały promocyjne

Źródła:

https://www.soundi.fi/jutut/alexi-laiho-menetti-kayttooikeuden-children-of-bodom-nimeen-pitakaa-se-nimi-jos-haluatte/

https://www.blabbermouth.net/news/children-of-bodoms-alexi-laiho-could-be-forced-to-use-different-band-name-for-new-lineup/

Podobne artykuły

Tides From Nebula rozpoczynają trasę koncertową

Tomasz Koza

Nightwish w 2018 wróci z przytupem

Lena Knapik

Angela Gossow wraca do muzyki i opowiada jak były manager mógł zniszczyć Arch Enemy

Lena Knapik

Daron Malakian o ewentualności wydania nowej płyty SOAD

Dominika Kudła

6 lipca ukaże się “Death by Metal”; dokument o frontmanie Death

Dominika Kudła

Nitro prosi fanów o wsparcie nowego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz