Strona główna » Amorphis na dwóch koncertach w Polsce
NEWSY WYDARZENIA

Amorphis na dwóch koncertach w Polsce

[INFORMACJA PRASOWA ORGANIZATORÓW]

Fińska grupa Amorphis po świetnym przyjęciu albumu „ Under The Red Cloud” (Nuclear Blast 2015) powraca do Polski na dwa koncerty. Tym razem zespół odwiedzi 20 sierpnia gdyński klub Ucho o poznański Klub u Bazyla. Bilety dostępne na pwevents.pl/bilety.

Pierwsze kroki Amorphis stawiali tworząc muzykę osadzoną w klimatach death metalu, żeby ostatecznie stać sie mistrzami melodyjnego death metalu. Zespół powstał z inicjatywy perkusisty Jana Rechbergera oraz gitarzystów Tomiego Koivusaaria i Esy Holopainena w 1990 roku w Helsinkach. Rok po założeniu grupy światło dzienne ujrzał debiutancki krążek “The Karelian Isthmus”. Następnie pojawił się ceniony “Tales From The Thousand Lakes” (1994). Wraz z wydaniem “Eclipse” (2006), z Tomim Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.

“Under The Red Cloud” to dwunasty krążek studyjny Finów. Materiał wyprodukował Jens Bogren (Soilwork, Kreator) a w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chrigel Glanzmann z Eluveitie na flecie oraz Martin Lopez, były perkusista Opeth. Album trafił do sprzedaży 4 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

Produkcją ‘Under The Red Cloud’ zajął się Jens Bogren, który wykonał kawał dobrej roboty. W utworach zawarliśmy wiele różnych elementów, ale wszystkie one współgrają ze sobą w harmonii, rezultat jest zajebiście ciężki i melodyjny. ‘Under The Red Cloud’ z pewnością znajdzie się czołówce moich trzech ulubionych albumów Amorphis – tłumaczył Esa Holopainen.

21 sierpnia, godzina: 19:00
Klub u Bazyla / Poznań
75 zł (pwevents.pl/bilety)
80 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck)
85 zł (w dniu koncertu)

20 sierpnia, godzina: 19:00
Klub Muzyczny Ucho / Gdynia
75 zł (pwevents.pl/bilety)
80 zł (Biletomat, Ebilet, Eventim, Ticketpro, Klub Ucho, Puls)
85 zł (w dniu koncertu)

Podobne artykuły

Jinjer zagra we Wrocławiu i Warszawie

Dominika Kudła

Muzyczny świat żegna Chestera Benningtona. Ostre słowa Heada z Korn.

Lena Knapik

Nowy album Children of Bodom wiosną 2019 roku

Lena Knapik

Slayer w Europie w 2019 roku?

Dominika Kudła

Tomas Lindberg o nowym albumie At the Gates

Agata Laszuk

Strażacy rozgrzeją atmosferę przed Evanescence!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz