Strona główna » Anti-Flag, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica na Czad Festiwal 2017
NEWSY WYDARZENIA

Anti-Flag, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica na Czad Festiwal 2017

Organizatorzy Czad Festiwal ujawnili kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji. Do line-up’u dołączyli amerykańska grupa punk rockowa Anti-Flag, bośniacki zespół Dubioza Kolektiv oraz fiński power metalowy band Sonata Arctica.

Anti-Flag to zespół z prawdziwie punkową duszą, mocno zaangażowany społecznie i politycznie. Ich teksty dotykają najbardziej palących spraw społecznych, opowiadają się po stronie pokrzywdzonych, zachęcają do walki o własną godność.

W podobnym tonie wybrzmiewa twórczość Dubiozy Kolektiv. Ich ostatni album “Happy Machine” (2016), w dużej mierze inspirowany niedawnymi światowymi kryzysami, jest bodaj najbardziej prowokacyjnym wydawnictwem zespołu, wspartym głosami m.in. Manu Chao i Benji Webba ze Skindred. Muzyczne inspiracje, poza rodzimymi bałkańskimi, Dubioza czerpie z całego świata: ska, punk, reggae, muzyka elektroniczna, hip-hop. Pochodzący z targanego konfliktami kraju zespół ma na koncie 8 płyt i status jednego z najbardziej popularnych live bandów Europy Wschodniej. Ich żywiołowe koncerty to czysta sceniczna energia, która jest w stanie porywać tłumy.

Sonata Arctica to z kolei power metalowy zespół, który w ciągu 18 lat istnienia niejednokrotnie zapuszczał się w mniej lub bardziej progresywne rejony. Grupa od zawsze była otwarta na różnego rodzaju muzyczne eksperymenty, dlatego każdy z ich 9 albumów charakteryzuje się własnym niepowtarzalnym brzemieniem, które wnosi świeży i oryginalny akcent do gatunku. Na wydanym w październiku 2016 roku albumie “The Ninth Hour” zespół raz jeszcze stworzył epickie hymny zdominowane przez szybkie gitarowe solówki, chwytliwe partie klawiszowe oraz charakterystyczny wokal Tony’ego Kakko.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Billy Talent, Czesław Śpiewa, Agnieszka Chylińska, Hunter, Acid Drinkers, Nocny Kochanek.


Podobne artykuły

Posłuchaj nowego utworu Trivium pt. “The Sin And The Sentence”

Lena Knapik

Irańskiemu zespołowi Confess nie grozi egzekucja. Wywiad z Nikanem, członkiem zespołu.

Lena Knapik

Joey Jordison silniejszy niż kiedykolwiek

Lena Knapik

Były metalowy muzyk wiceprezesem państwowej spółki

Lena Knapik

MetalPoodle: Max Cavalera – jestem bardziej metalowy niż Igor

Lena Knapik

Tobias Forge: „Wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!