Strona główna » Batalia o nazwę “Entombed” w końcu rozstrzygnięta
INNE NEWSY

Batalia o nazwę “Entombed” w końcu rozstrzygnięta

W 2014 roku wokalista Lars-Göran Petrov postanowił odejść z Entombed, zabrać ze sobą perkusistę oraz gitarzystów i zacząć tworzyć muzykę pod szyldem Entombed A.D.. W międzyczasie rozpoczął sądową batalię o nazwę zespołu, którą po długim czasie przegrał. Ostatecznie 17 maja szwedzki sąd pierwszej instancji rozstrzygnął sprawę na korzyść obecnych członków Entombed: Alexa Hellida, Nicke’a Anderssona oraz Uffe’a Cederlunda.

Hellid, Andersson i Cederlund wydali już oficjalne oświadczenie:

Naturalnie jesteśmy zachwyceni decyzją sądu. To wielka ulga. Sprawa jest już rozstrzygnięta i możemy się skupić na dawaniu ludziom większej dawki Entombed. Przedyskutowaliśmy pomysły i plany, które chcemy wykonać i oczekujemy współpracy, która dąży do stworzenia jak najlepszego Entombed w przyszłości, zarówno podczas nagrań w studiu, jak i w występach na żywo.

Petrov i Hellid uwikłali się w walkę o nawę kilka lat temu. W 2014 Petrov podobno uzyskał zgodę na używanie nazwy w związku z przyszłymi nagraniami i trasami koncertowymi. Hellid natomiast postanowił zarejestrować “Entombed” jako znak towarowy. Ten ruch nie spodobał się dawnym członkom zespołu, którzy zaprotestowali, wskazując, iż Alex działał w “złej wierze” podczas rejestracji.

Alex, zapytany o to, czy marka “Entombed” została zniszczona walką o nazwę otaczającą odejście muzyków i założenie przez nich nowego zespołu, odpowiedział:

Nah, nie bardzo. Tysiące ludzi ma tysiące różnych opinii – złych i dobrych. A my robimy to, co uważamy za słuszne. Jesteśmy teraz na trasie i to jest najważniejsza rzecz. Odstawiamy te dziecinady i po prostu gramy metal.

Podobne artykuły

Abbath już za miesiąc w Progresji. Voidhanger i Varmia w roli supportu

Agata Laszuk

Metalmania 2018: Emperor główną gwiazdą festiwalu

Tomasz Koza

Metallica w Polsce: pakiet VIP za 10.000 zł

Tomasz Koza

Hammerfall wyda reedycję „Glory To The Brave – 20 Year Anniversary Edition”

Agata Laszuk

Amorphis publikuje teledysk do „Among Stars”

Agata Laszuk

Morbid Angel przyjedzie do Polski!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!