Zespół Ghost
Strona główna » Byli muzycy Ghost zdradzają swoją tożsamość i kulisy konfliktu z Papą Emeritusem
INNE NEWSY

Byli muzycy Ghost zdradzają swoją tożsamość i kulisy konfliktu z Papą Emeritusem

Dalsza część wieści z obozu Ghost i ex-Ghost. Byli muzycy ujawnili swoje nazwiska w związku z wystosowaniem pozwu przeciwko liderowi grupy Tobiasowi Forge’owi. Powodem konfliktu są niejasno prowadzone przez Forge’a finanse kapeli.

Czwórka byłych członków Ghost zdradziła swoją tożsamość poprzez wpis zamieszczony na Facebooku. Dowiadujemy się z niego o beznadziejnych kontaktach, widzianych od strony “Już Imiennych Ghuli”, na linii muzycy-wokalista:

Złożyliśmy pozew w Linköping District Court. Pozywamy Tobiasa Forge’a (“Papę Emeritusa”) – wokalistę zespołu, który odpowiadał za finanse kapeli od momentu jej założenia.

Pod groźbą kary domagamy się, aby Tobias Forge ujawnił wszystkie przychody i wydatki zespołu w latach 2010-2016. W przeciągu tych lat byliśmy na trasie z Ghost (w latach 2011-2016 niektórzy z nas dali blisko 500 koncertów z kapelą), ukazywały się albumy zespołu, a my nie dzieliliśmy się zyskami, jak i nie widzieliśmy żadnego zaksięgowanego przychodu. Jedyne co otrzymywaliśmy, to minimalne zaliczki, które pozwalały dalej grać. Pomijając ten fakt, mieliśmy umowę o równym dzieleniu profitów między członkami zespołu.

Kiedy próbowaliśmy poruszyć z Tobiasem problem finansów w zespole, odpowiadał, że kapela nie przynosi żadnych zysków, które moglibyśmy między sobą podzielić. Ale kiedy zacznie takowe przynosić, każdy z nas otrzyma hojną rekompensatę. Powodem tego pozwu jest spór o kontrakty, który od zeszłego roku (2016) mocno się nasilił. W przeciągu ostatniego roku otrzymaliśmy od Tobiasa Forge’a propozycje umów, które redefiniowały jego rolę w zespole. (…)

Poprzez nowe propozycje kontraktów Tobias i jego prawnicy w 2016 roku próbowali uczynić nas zaledwie konsultantami pracującymi dla jego firmy. Za wkład w zespół mielibyśmy dostawać mniej niż wynosi minimalne wynagrodzenie. Zgodnie z tą propozycją mielibyśmy się także zrzec praw do tantiem. (…)

Nasz wokalista i były przyjaciel podstępnie i bezwstydnie próbuje teraz przekształcić Ghost w solowy projekt z wynajętymi muzykami. Naturalnie nie możemy tego zaakceptować.

Kiedy w 2016 roku podczas trasy po Stanach Zjednoczonych Tobias zwrócił się do prawnika o rozwiązanie sytuacji ze spornymi kontraktami, poinformowano nas, że Tobias nie chce już z nami występować na nadchodzących koncertach. Tak więc Tobias jest teraz na trasie, która się rozpoczęła 24 marca i skończy się w Wielkiej Brytanii 12 sierpnia. Tobias Forge wybrał taką ścieżkę, aby bez naszej zgody samodzielnie poprowadzić trasę.

Działania Tobiasa Forge’a są niechlubne, nieuczciwe, chciwe i mroczne. To nie ta mroczność, o której śpiewa Ghost, ale ta, która popycha człowieka do zdradzenia swoich najlepszych przyjaciół, gdy sława i fortuna pojawiają się w zasięgu ręki.
Bardzo nam przykro, że to dotknie także fanów, którzy również będą cierpieć z powodu zdrady i chciwości.

Wpis podpisali:

Simon Söderberg (w zespole od 2010)
Mauro Rubino (w zespole od 2011)
Henrik Palm (w zespole od 2015)
Martin Hjertstedt (w zespole od 2014)

Wpis zamieścił na swoim koncie na Facebooku Simon Söderberg. Tobias Forge nie odniósł się jeszcze do sprawy.

Podobne artykuły

Broken Teeth w Polsce

Tomasz Koza

Ekskluzywny koncert Impiety, Wormwood i Asagraum w Polsce

Tomasz Koza

Basista System Of A Down w nowym zespole North Kingsley

Mateusz Lip

Iced Earth na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Posłuchaj kolejnego utworu Paradise Lost z nowej płyty “Medusa”

Tomasz Koza

Atheist wstępuje w szeregi Agonia Records

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!