Image default
NEWSY SPECJALNE

Ciężkie brzmienia niosące nadzieję – charytatywna składanka „The Dreadful Symphonies”

“The Dreadful Symphonies” – taki tytuł nosi nagrana w celach charytatywnych kompilacja utworów, która światło dzienne ujrzy już dziś, 23 marca 2018. Choć owoc wysiłków zespołów zaangażowanych w projekt cechuje dość ponura nazwa, ta limitowana do 616 sztuk płyta ma więcej wspólnego z nadzieją, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Została bowiem nagrana w celu zebrania środków na leczenie Wiktorii, córki Marcina Jaworskiego z The Dead Goats, która od dłuższego czasu zmaga się z agresywnym nowotworem mózgu.

Chęć pomocy dziewczynce zjednoczyła 22 zespoły.

Oprócz The Dead Goats, zarówno otwierającego, jak i zamykającego krążek, wśród udzielających się na nim wykonawców znajdziecie In Twilight’s Embrace, F.A.M., Ogotay czy Icon of Evil. Album ten jest unikatem, bowiem zawiera utwory nagrane z myślą o pomocy Wiktorii bądź – z różnych powodów – nigdy wcześniej nieopublikowane.

Jak mówi ojciec dziewczynki, Marcin Jaworski:

“Będzie trochę długo, ale zachęcam do przeczytania całości.

Kiedy zaczynałem moją przygodę z gitarą w bardziej zaawansowanym kształcie niż granie podczas obozowych ognisk lub odtwarzanie akustycznego koncertu Nirvany w domowym zaciszu nie przypuszczałem, że kilkanaście lat później będę miał zapisaną trzycyfrową liczbę zagranych koncertów, wypiję morze wódki w przeróżnych polskich i europejskich miastach, a wreszcie poznam tyle niesamowitych osób, dzięki którym moje dłonie (od przybijania piątek) nie obsiadają kurzem.

Choroba Wiki znacznie ograniczyła moją aktywność na powyższych płaszczyznach… Zacząłem też zastanawiać się, jak mógłbym pomóc mojej córce, zbierając przy tym w jednym miejscu te wszystkie fantastyczne zespoły i tych cudownych ludzi, jednocześnie pokazując, że ich obecność nie jest mi obojętna…

I tak oto powstał pomysł wydania płyty – cegiełki, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pokrycie przyszłych kosztów leczenia Wiktorii.

Wydawnictwo będzie miało wyjątkowy charakter. Niemalże wszystkie utwory znajdujące się na składance zostały nagrane specjalnie na potrzeby całej akcji, są odrzutami z sesji bądź zapowiadają przyszłe wydawnictwa. Okładkę przygotowuje Radek z Cryptink, kropkę nad końcowym brzmieniem obiecał postawić Haldor Grunberg, rodzicami chrzestnymi zostali Maciuś Stankiewicz i Arek z Instant Classic i 8Merch.com”

Płyta kosztuje jedynie 30 zł (chyba, że życzycie sobie wesprzeć sprawę większą kwotą) i można ją nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego grupy The Dead Goats, bądź profilu zespołu w serwisie Bandcamp. Każda sprzedana płyta to krok bliżej ku zdrowiu małej wojowniczki. No… to jak? Pomożecie?

Składanka The Dreadful Symphonies

Tracklista “The Dreadful Symphonies”

 1. The Dead Goats – Before The Storm
 2. Icon Of Evil – Ojcze wasz… (demo version)
 3. Drip Of Lies – A.C.A.B.
 4. In Twilight’s Embrace – Pawns
 5. Calm The Fire – Forget The World You Used To Love
 6. Corruption – In League With The Devil
 7. The Dog – The Last Of The Hippies
 8. Filth Of Mankind – XX Wiek
 9. Meat Spreader – Man Who Falls Into Boiling Septic Tank
 10. Fertile Hump – Kiss Kiss or Bang Bang
 11. Orphanage Named Earth – Future Found In Hope
 12. Enfeeblement – I Run Blind
 13. Alert! Alert! – Siekiera (Siekiera cover)
 14. FAM – Boneyard (Impetigo cover)
 15. Castet – W.S.O.Ł.
 16. Social Crisis – Żart?
 17. Ogotay – A Hole In The Sky
 18. The Stubs – Suicide Young One
 19. Chorygen feat. Simi – Tryby (breakcore remix)
 20. Crusm – Devoured By Rats
 21. After Laughter – The Mist
 22. Squash Bowel – Bad Toys
 23. The Dead Goats – Reborn In Gore

Źródło: Facebook.com/thestubswarsaw/

Podobne artykuły

W.A.S.P. odwołuje koncerty na letnich festiwalach

Tomasz Koza

Exhumed, Rotten Sound oraz Implore za miesiąc “U Bazyla”

Dominika Kudła

Wojna według Venom Inc.

Dominika Kudła

Zostaw komentarz