Clutch
Strona główna » Clutch na jedynym koncercie w Polsce
NEWSY WYDARZENIA

Clutch na jedynym koncercie w Polsce

7 czerwca do Katowic zawita amerykańska grupa CLUTCH! Muzycy wystąpią w Mega Clubie. Koncert na Śląsku odbędzie się w ramach trasy Psychic Warfare World Tour 2017, promującej wydany w 2015 roku jedenasty, studyjny album zespołu, jeden z najlepszych w ich karierze!

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie wielu różnych stylów muzycznych na własne potrzeby i przekuwanie ich w charakterystyczne ‘Clutch’owe brzmienie’. Gitarowe riffy Toma z “A Quick Death In Texas” i funkowy podkład w “Your Love Is Incarceration” sytuują “Psychic Warfare” w dobrze znanych nam już rejonach. Jak w swojej recenzji na barock.pl pisze Lesław Dudkowski:

Psychic Warfare” to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.

Nowy album jest jak ścieżka dźwiękowa do wyobraźni Neila Fallona – wokalisty zespołu:

Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami – mówi Fallon. To była wielka frajda ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale też obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze.

W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego.

Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się – przyznaje Fallon. Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch.

07.06.2017
CLUTCH + support
Katowice, Mega Club

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
80 PLN (przedsprzedaż)
100 PLN (w dniu koncertu)

Podobne artykuły

Najbardziej rockowy polski skrzypek zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Tomasz Koza

7 edycja festiwalu Post Mortem w Toruniu już za tydzień

Dominika Kudła

Behemoth prosi o nieużywanie obrazu trasy Rzeczpospolita Niewierna. “TO NIE JEST POLSKIE GODŁO”

Lena Knapik

James Hetfield: 8 lat to za długo, to się nie powtórzy.

Lena Knapik

Posłuchaj pierwszego singla z najnowszego albumu Therion – “Beloved Antichrist”

Lena Knapik

Michael Amott: „Alissa otworzyła nam wiele muzycznych drzwi” (Wywiad)

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!