Image default
NEWSY PŁYTY

Corey Taylor: Slipknot wróci w 2019


Od dawna w internecie przewijają się szczątkowe informacje na temat nowego albumu Slipknot. Tym razem nowych informacji dostarcza Corey Taylor, który rozpoczął już pisanie tekstów. Według wokalisty zespół wróci z nową płytą dopiero w przyszłym roku.

Sześć miesięcy temu perkusista Shawn “Clown” Crahan zdradził, że zespół posiada około 27 utworów na następcę “.5: The Gray Chapter” z 2014 roku. W wywiadzie dla Musik Universe Taylor przyznał, że dostał już sześć piosenek w wersji demo, do których zaczął pisać teksty. Twierdzi przy tym, że gdy tylko skończy pisać, zespół zacznie nagrywać, a później wyruszy w trasę.

O samej warstwie tekstowej mówi:

Jest mrocznie. To prawdopodobnie najbardziej autobiograficzne teksty. Wiele się wydarzyło w przeciągu ostatnich kilku lat, a ja opisuję je z miejsca, w którym stoję teraz, a nie w którym byłem.Piszę z pozycji osoby, która wiele przeszła – nie tylko młodego człowieka, ale też starszego, próbującego to wszystko rozgryźć.

Wokalista skomentował także niedawną wypowiedź Crahana, w której perkusista sugerował, że być może opuści kapelę:

Wszyscy tak mówimy. Kiedyś też tak mówiłem. Zawsze mówiliśmy (i to nie w negatywny sposób), że kiedy dojdziemy do momentu, w którym fizycznie nie będziemy mogli tworzyć Slipknot, przestaniemy. W przypadku niektórych z nas lata grania w Slipknot zebrały swoje żniwo. Zimne poranki potrafią skopać tyłek. Szyję, kolana, biodra… Sid [Wilson] miał połamaną każdą cholerną kość w swoim ciele, Clown ma również kilka problemów zdrowotnych, fizycznych i psychicznych. Wszystkim w tym zespole zdarzały się kontuzje. I szczerze, gdyby taka była decyzja Crahana, nie kontynuowałbym bez niego.
(…) Zawsze był wizją naszego zespołu, bez niego to by się rozpadło. Gdyby odszedł, to byłby również koniec dla mnie.Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

To jest cios! Gojira, Testament, Azarath, Pain, Brujeria i wielu innych dołącza do Brutal Assault 2018!

Tomasz Koza

Zapraszamy na grudniowy Foad Fest 2017!

Tomasz Koza

Metalmania 2018: pełny skład festiwalu

Tomasz Koza

Zostaw komentarz