Strona główna » Dead Congregation i Minetaur kolejnymi zespołami na Metalmania 2018
NEWSY WYDARZENIA

Dead Congregation i Minetaur kolejnymi zespołami na Metalmania 2018
7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor i tego samego dnia w Spodku wystąpi również grecka formacja Dead Congregation, a na Drugiej Scenie zagrają przedstawiciele rodzimego groove metalu, Minetaur.

Dead Congregation to jeden z najlepszych greckich przedstawicieli brutalnego death metalu, którego koncerty to nie tylko popis technicznych umiejętności muzyków, ale i majstersztyk w budowaniu specyficznego, wręcz mistycznego klimatu. Grupa powstała w 2004 roku w Atenach i ma na swoim koncie dwie EPki, split z Hatespawn oraz dwa pełnowymiarowe albumy: “Graves of the Archangels” z 2008 roku i “Promulgation of the Fall”, który ukazał się 6 lat później i znalazł się we wszystkich najważniejszych podsumowaniach na najlepszą metalową płytę 2014 roku.

Minetaur to warszawski zespół, który działa od 2012 roku, swoją twórczość sami określają jako sludge’n’roll. W tym roku ukazał się debiutancki album i jednocześnie trzecie wydawnictwo w dorobku grupy “Gravel Pit”, który promował teledysk do utworu “Hammered”. Za okładkę płyty odpowiada Branca Studio (m.in. Slash, Ghost, Paradise Lost, Converge). Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Inf. Prasowa / Fot. Kara Rokita

Podobne artykuły

Type O Negative – Zgniła zieleń: przeczytaj kolejny fragment książki

Tomasz Koza

George “Corpsegrinder” Fisher (Cannibal Corpse) o sytuacji Decapitated

Lena Knapik

Koncert Uada odwołany z powodu oskarżeń o nazizm; zespół odpiera zarzuty

Agata Laszuk

Amy Lee zaprasza na polski koncert Evanescence

Tomasz Koza

Sepultura, Fit For An Autopsy, Goatwhore i Obscura już w marcu w Polsce!

Dominika Kudła

YouTube Music i Premium dostępne w Polsce – co oferują?

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz