Eluveitie
Strona główna » Eluveitie przedstawia drugi singiel z Evocation II
NEWSY WIDEO

Eluveitie przedstawia drugi singiel z Evocation II

 

Folkowi Szwajcarzy podzielili się fanami nowym klipem do utworu “Lvgvs”, który jest drugim singlem zapowiadającym długo wyczekiwaną kontynuację akustycznego “Evocatioan”. Płyta ukaże się 18 sierpnia nakładem Nuclear Blast.

Chrigel Glanzmann, odpowiadający za śpiew i szereg instrumentów ludowych, skomentował:

Z przyjemnością prezentujemy wam drugi singiel i teledysk “Lvgvs” z naszego nadchodzącego akustycznego albumu! Lugus jest jednym z najbardziej tajemniczych, fascynujących i mistycznych bóstw w celtyckim panteonie i zajmuje ważne miejsce w “Evocation II”! I taki też jest nasz nowy singiel, przynosi zabawną lekkość, ale jest jednocześnie bardzo głęboki, pełny mistycyzmu, eklektycznych detali i emocji. Ponadto jesteśmy przeszczęśliwi z powodu naszego starego kumpla, Netty Skoga z Ensiferum, który wraz ze swoim akordeonem dołączył do naszej załogi w tym utworze!

Album będzie kolejną podróżą w czasie do dawno minionej ery. Rozwijana będzie koncepcja z pierwszej części “Evocation”, a tematyka nie wybiegnie poza mitologię celtycką. Płyta zabierze słuchacza do galijskiego panteonu – każdy utwór będzie poświęcony innemu celtyckiemu bóstwu.

“Evocatian II” będzie pierwszym krążkiem wydanym w nowym składzie. W maju 2016 od zespołu odeszła wokalistka Anna Murphy, perkusista Merlin Sutter oraz gitarzysta Ivo Henzi. Trio założyło nową formację – Cellar Darling.

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Gitarzysta I Am Morbid zatrzymany (na chwilę) przez polską policję

Lena Knapik

QUEEN zagra spektakularny koncert w Łodzi!

Tomasz Koza

Ekskluzywny, przedpremierowy odsłuch debiutanckiego albumu Misanthropic Rage!

Tomasz Koza

Cryptopsy i Dule Tree zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Varg Vikernes komentuje Lords of Chaos: “Ten film to istny stek bzdur”

Agata Laszuk

Dead Cross z klipem do “Church Of The Motherfuckers”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!