Epica
Strona główna » Epica i Powerwolf w styczniu zawitają do Warszawy
NEWSY WYDARZENIA

Epica i Powerwolf w styczniu zawitają do Warszawy

Koncert zespołów Epica i Powerwolf w Polsce odbędzie się 24 stycznia 2017 r. w warszawskiej Progresji Music Zone. Artyści zaprezentują dwa odmienne podejścia do gatunku. Towarzyszyć im będzie niemiecka formacja wykonująca symfoniczny metal – Beyond The Black. Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu.

EPICA (Holandia) symfoniczny metal, power metal:

Jeżeli ktoś jest realną konkurencją dla Nightwish, to jest to właśnie holenderska Epica. Zespół, który koncerty w Polsce lubi i zawsze wspomina szczególnie miło. Ale czy można się temu dziwić, skoro za każdym razem fani przyjmują ich po królewsku? Do tego, oprócz niewątpliwie fantastycznej, symfoniczno-metalowej muzyki, rodzimi maniacy mają okazję podziwiać jedną z najpiękniejszych wokalistek na świecie, Simone Simons.

Rywalizacja z Nightwish to oczywiście wymysł medialny. Nie dość, że obydwa zespoły nagrywają dla tej samej wytwórni, Nuclear Blast, to jeszcze darzą się wielką sympatią. Każdy mozolnie i z wielką precyzją uprawia swoje metalowe podwórko.

Epica to zespół muzyków konsekwentnych i z ogromną wyobraźnią. Epicki, grany z wielkim rozmachem metal symfoniczny, holenderska grupa znakomicie rozwija już od 2002 roku. I nie ma wątpliwości, że z każdą kolejną płytą, wchodzi na wyższy artystyczny poziom. Choć Simone kilkanaście miesięcy temu została po raz pierwszy mamą chłopca, którego ojcem jest klawiszowiec innej znakomitej załogi, Kamelot, Oliver Palotai, z powodu jej macierzyńskich obowiązków Epica nie zmniejsza tempa koncertowego. Promując fantastyczny album „The Quantum Enigma” z wiosny 2014 roku, byli w Polsce parę razy. I wciąż chcą do nas wracać.

POWERWOLF (Niemcy) power metal:
Wyglądają groźnie w wojowniczych makijażach, ale grają świetny, melodyjny power metal, do jakiego niemieckie zespoły przez lata przyzwyczaiły cały świat. Powerwolf zawył po raz pierwszy w 2003 roku, kiedy bracia, basista Charles i gitarzysta Matthew, Greywolf, postanowili pracować na własną rękę, nie zaś w kapeli Flowing Tears, w której dotychczas działali. Wkrótce potem dołączył do nich klawiszowiec Falk Maria Schlegel. Do dziś ta trójka stanowi trzon pięcioosobowej watahy z Saarbrücken.

Przez kilkanaście lat Powerwolf stworzył własny, charakterystyczny styl, w którym powermetalowe elementy całkiem zgrabnie mieszają się z gotycką, mroczną aurą i przerażającymi opowieściami, a wszystko poparte jest znakomitym warsztatem muzyków. Latem 2015 roku Wilk wydał na świat szósty studyjny materiał, „Blessed & Possessed”, nagrany w słynnym szwedzkim studiu Fredman. Jego będzie promować na koncertach. Płytę zwiastowała kapitalna kompozycja „Army Of The Night”, do której Niemcy w pięknym kościele zrealizowali klip. Piosenka jest mistyczna i bombastyczna, jak cała twórczość Powerwolf. Jeśli ktoś w power metalu szuka czegoś więcej niż czarownic i smoków, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po twórczość tej kapeli.

Podobne artykuły

Ghost zapowiada nowy album „Prequelle”. Posłuchaj pierwszego singla “Rats”

Szymon Grzybowski

Amalie Bruun (Myrkur): “Respektuję pasję”

Dominika Kudła

Septicflesh prezentuje nowy utwór “3rd Testament”

Tomasz Koza

Bruce Dickinson w Warszawie – wokalista będzie promował autobiografię

Szymon Grzybowski

Polskie koncerty Delain, Evergrey oraz Kobra and the Lotus coraz bliżej

Tomasz Koza

Nowy teledysk Saratan

Tomasz Koza

2 komentarze

Szymon Molik 15 stycznia 2017 at 18:06

Ciekawe o której godzinie -,-

Odpowiedz
Tomasz Koza 16 stycznia 2017 at 18:42

Cześć, szczegółowa rozpiska:

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!