Strona główna » Evanescence nie mówi stop!
NEWSY WYDARZENIA

Evanescence nie mówi stop!

Miliony sprzedanych płyt, koncerty w blisko pięćdziesięciu krajach, utwory, które wyznaczyły nowy nurt w muzyce rockowej… A to jeszcze nie ostatnie słowo tego zespołu, który już 20 czerwca usłyszymy w warszawskiej hali Torwar.

Wydany 4 marca 2003 roku debiutancki album “Fallen” okazał wielkim sukcesem i na stałe wpisał się w annały muzyki rockowej. Płyta wydana przez Wind-up Records zyskała nie tylko bardzo dobre opinie krytyków, ale także pokochały ją rzesze fanów na całym świecie. Wystarczy odnotować, że album znalazł się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się płyt w takich krajach, jak m.in.: Australia, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Belgia oraz Polska. Z kolei Zrzeszenia Amerykańskich Wydawców Muzyki przyznało jej status siedmiokrotnej platyny. Warto podkreślić, że wśród jedenastu kompozycji znalazły się takie evergreeny jak “Bring Me To Life”, “Going Udnder”, “My Immortal” oraz “Everybody’s Fool”.

Następnymi płytami amerykański zespół ugruntował swoją pozycję w przemyśle muzycznym. Drugi album grupy Evanescence został wydany trzy lata po debiucie “Fallen”. W pierwszym tygodniu sprzedaży płyta pokryła się złotem w Nowej Zelandii i platyną w Australii oraz zadebiutowała na pierwszych miejscach list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Grecji oraz Niemczech. Ostatecznie krążek “The Open Door” sklasyfikowany został na 14. miejscu podsumowania roku światowej sprzedaży płyt.

Do tej pory ostatnią pozycją w dyskografii grupy jest album nazwany po prostu “Evanescence”, wydany 7 października 2011 roku. Jednak to nie ostatnie ich słowo. Legendarny zespół zapowiedział bowiem wydanie nowego krążka – w drugiej połowie roku. Szczegóły premierowych kompozycji są jednak owiane tajemnicą. Oczekiwanie fanom umiliła Amy Lee, która opublikowała solowe nagranie “Love Exist”. Piosenka podbija obecnie polskie listy przebojów!

“Wprawdzie ostatni krążek zespołu został wydany już jakiś czas temu, bo w 2011 roku, jednak o grupie z pewnością nie da się zapomnieć, przede wszystkim za sprawą jej największych hitów, które przez pierwszą dekadę XXI wieku rządziły na listach przebojów na całym świecie. Któż z nas nie znałby „Going Under”, „My Immortal” czy przede wszystkim „Bring Me To Life”, pochodzących z bestsellerowego, debiutanckiego albumu „Fallen”, który rozszedł się w prawie 25 milionach egzemplarzy. Dla wielu osób, poznanie Evanescence stanowiło też pierwszy kontakt z ciężkim graniem i miało duży wpływ na muzyczne gusta dzisiejszych dwudziestokilkulatków. Dla takich osób właśnie, czerwcowy wieczór na Torwarze będzie szczególnie emocjonalny i sentymentalny” – zapowiada Albert Markowicz z MetalNews.pl

Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. W sprzedaży są dostępne również pakiety VIP. Więcej informacji na portalu prestigemjm.com

Podobne artykuły

Counterparts 23.11 zagrają w Warszawie i 24.11 we Wrocławiu

Tomasz Koza

Arch Enemy wyda dotychczasową twórczość jako limitowany box set

Agata Laszuk

Triggerfinger na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Apocalyptica prezentuje teledysk do coveru “Sad But True”

Lena Knapik

Moanaa, Whalesong i Tsima zagrają we Wrocławiu

Tomasz Koza

Muzyka Kreator promuje nowe bombowce w grze World of Warplanes

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!