NEWSY PŁYTY

Hate zdradza szczegóły nadchodzącego albumu

Rodzimy Hate wraca z udoskonaloną recepturą na muzykę i nowym albumem, aby zatrząść metalowym rynkiem. Nowy krążek zatytułowany “Tremendum” ujrzy światło dzienne 5 maja nakładem Napalm Records.

Krążą słuchy, że w nowym materiale kapela wspięła się na nowy poziom. W swoich kompozycjach sięgnęła do progresywnych beatów, pomysłowych struktur utworów oraz zupełnie nowego dźwięku, który jednocześnie jest prawdziwie szorstki i bardzo potężny. “Tremendum” to największą dawką agresywności, jaką Hate kiedykolwiek zaproponował. Wszystko złoży się na to, iż muzykę zespołu będzie można odkrywać na nowo.

Muzycy podzielili się już tracklistą oraz okładką nowej płyty, którą wykonał grafik Daniel Rusiłowicz. Lider Hate, Adam Buszko, mówi o znaczeniu obrazu:

Rysunek na okładce przedstawia lelka, nocnego ptaka, który cieszył się wielkim szacunkiem wśród słowiańskich plemion w czasach przedchrześcijańskich. Wierzono, że lelki przynoszą dusze do tego świata i zabierają je od umierających ludzi. Zabierając dusze, gromadziły się w sporych ilościach i skrzeczały przez długie godziny. Dlatego nazywano je “posłańcami śmierci”. Ten album ma wiele słowiańskich odniesień, dlatego wybraliśmy lelka jako symbol, który najlepiej to wyrazi.

Tracklista:

1. Asuric Being
2. Indestructible Pillar
3. Svarog’s Mountain
4. Numinosum
5. Fidelis Ad Mortem
6. Into Burning Gehenna
7. Sea of Rubble
8. Ghostforce
9. Walk Through Fire
10. Hearts of Steel (Bonus Track)

Podobne artykuły

Slipknot zaprezentuje film dokumentalny – zobacz trailer

Lena Knapik

Cynic będzie kontynuował działalność bez Seana Reinerta

Agata Laszuk

Ektomorf na klubowym koncercie we Wrocławiu

Albert Markowicz

Zostaw komentarz