Image default
NEWSY PŁYTY

Hate zdradza szczegóły nadchodzącego albumu

Rodzimy Hate wraca z udoskonaloną recepturą na muzykę i nowym albumem, aby zatrząść metalowym rynkiem. Nowy krążek zatytułowany “Tremendum” ujrzy światło dzienne 5 maja nakładem Napalm Records.

Krążą słuchy, że w nowym materiale kapela wspięła się na nowy poziom. W swoich kompozycjach sięgnęła do progresywnych beatów, pomysłowych struktur utworów oraz zupełnie nowego dźwięku, który jednocześnie jest prawdziwie szorstki i bardzo potężny. “Tremendum” to największą dawką agresywności, jaką Hate kiedykolwiek zaproponował. Wszystko złoży się na to, iż muzykę zespołu będzie można odkrywać na nowo.

Muzycy podzielili się już tracklistą oraz okładką nowej płyty, którą wykonał grafik Daniel Rusiłowicz. Lider Hate, Adam Buszko, mówi o znaczeniu obrazu:

Rysunek na okładce przedstawia lelka, nocnego ptaka, który cieszył się wielkim szacunkiem wśród słowiańskich plemion w czasach przedchrześcijańskich. Wierzono, że lelki przynoszą dusze do tego świata i zabierają je od umierających ludzi. Zabierając dusze, gromadziły się w sporych ilościach i skrzeczały przez długie godziny. Dlatego nazywano je “posłańcami śmierci”. Ten album ma wiele słowiańskich odniesień, dlatego wybraliśmy lelka jako symbol, który najlepiej to wyrazi.

Tracklista:

1. Asuric Being
2. Indestructible Pillar
3. Svarog’s Mountain
4. Numinosum
5. Fidelis Ad Mortem
6. Into Burning Gehenna
7. Sea of Rubble
8. Ghostforce
9. Walk Through Fire
10. Hearts of Steel (Bonus Track)

Podobne artykuły

Triggerfinger na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Nie żyje Dave Holland, były perkusista Judas Priest

Lena Knapik

King Diamond rozpoczął nagrania nowego albumu, wcześniej jednak koncertowe DVD

Dominika Kudła

Zostaw komentarz