Strona główna » Hologram Dio z trasą po całym świecie
INNE NEWSY

Hologram Dio z trasą po całym świecie

Hologramowy Dio zadebiutował w ubiegłym roku na Wacken Open Air w Niemczech. Miesiąc temu zaliczył swój pierwszy występ w Stanach Zjednoczonych podczas Pollstar Awards w Los Angeles. Ikona metalu pojawiła się wraz z koncertem Dio Disciplines, zespołu, który powstał jako hołd dla Ronniego i który jest mocno wpierany przez jego żonę, Wendy.

Hologram stworzyło Eyellusion. Dyrektor firmy, Jeff Pezzuti, ma już plany związane z trasą koncertową. Terminy i miejsca występów mają zostać ogłoszone w najbliższych miesiącach. Wiadomo również, że hologram Dio wyruszy również poza Amerykę, aby zawitać na całym świecie. Jak twierdzi Pezzuti:

To nie będą tylko Stany. To będzie prawdziwa, światowa trasa. Fani Ronniego są rozsiani po całym świecie i zamierzamy udostępnić im to ekscytujące show na tyle, na ile możemy. (…) Podczas koncertu nie będzie występował tylko Ronnie, ale też inni wokaliści na żywo, jak Tim “Ripper” Owens i inni, którzy dopełnią ogólną wizję show. Całość będzie oscylowała w designie, który Ronnie rozsławił w latach 80. To przeplecie się z nową technologią, która da niesamowite efekty specjalne.

Jeff został również zapytany o reakcję fanów na widok hologramowego Dio. Według niego publiczność byłą zachwycona. Pod wrażeniem była również żona muzyka. Według Jeffa podczas debiutu hologramu uśmiech nie schodził z jej twarzy. Po zeszłorocznym koncercie w Niemczech powiedziała:

Kiedy pierwszy zobaczyłam Ronniego występującego z zespołem jako hologram, nie mogłam uwierzyć własnym oczom i uszom. Udało nam się sprowadzić Ronniego na scenę, tam, gdzie należy, zapewniając, że jego muzyka i pamięć o nim będą dalej żyć.

Swoją opinię wyraził też Craig Goldy z Dio Disciplines:

Wiemy, jak fani tęsknią za Ronniem, a ten specjalny i niezrównany element umożliwił jego występ na żywo. Był w stanie odtworzyć ten sam rodzaj magii dla jego fanów. Niesamowite. Przez tak wiele lat Ronnie tyle inwestował w koncerty, żeby jak najwięcej dać publice, a to jest dokładnie to, w co mierzył.

Goldy podkreśla, że wprost nie może się doczekać momentu przedstawienia szerszej rzeszy fanów takiej postaci Dio.

W skład Dio Disciplines wchodzą byli członkowie Dio, perkusista Simon Wright, gitarzysta Craig Goldy, klawiszowiec Scott Warren, oraz były wokalista Judas Priest i Iced Earth Tim “Ripper” Owens i basista Bjorn Englen.

Podobne artykuły

Legendarna kapela Motörhead ma swój alkohol. Teraz dostępny już w Polsce.

Tomasz Koza

Dark Phantom zbiera fundusze na trasę koncertową… w Syrii

Agata Laszuk

Shining podzielił się drugim singlem z nadchodzącej płyty

Agata Laszuk

GWAR: 30,000 fanów nowymi potencjalnymi dawcami szpiku

Agata Laszuk

We Sell The Dead prezentuje utwór z debiutanckiej płyty

Lena Knapik

Ghost zapowiedział nowy, koncertowy album “Ceremony and Devotion”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!