Strona główna » Koncert Einara Selvika w Krakowie przeniesiony
NEWSY WYDARZENIA

Koncert Einara Selvika w Krakowie przeniesiony

Einar Selvik, lider zespołu Wardruna i współtwórca muzyki do serialu “Wikingowie” wystąpi w Krakowie 4 marca na solowym koncercie akustycznym. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem, zmieniona zostaje lokalizacja koncertu. Wydarzenie będzie przeniesione z krakowskiego klubu Kwadrat do teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25).

Początek kariery muzycznej Einara Selvika związany był z muzyką metalową. Od 2004 r. poświęcił się on całkowicie założonemu przez siebie zespołowi Wardruna. Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie w niezwykły sposób folk i ambient. Utwory Wardruny zdobyły międzynarodową popularność, gdy zostały wykorzystane w soundtracku serialu “Wikingowie”. W 2016 r. Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej – tak powstał jego kolejny projekt muzyczny, Skuggsja, którą założył wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem zespołu Enslaved.

W 2015 r. Einar odwiedził Polskę z Wardruną jako headliner festiwalu Castle Party w Bolkowie. W tym samym roku Krakowie występował też jako gwiazda krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej, dając znakomicie przyjęty koncert z Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia. Z kolei w listopadzie 2016 r., w łódzkiej Wytwórni miał miejsce pierwszy klubowy koncert Wardruny, który został wyprzedany na wiele miesięcy naprzód.
W trakcie koncertu w Łaźni Nowej Einar będzie wykonywał solowo utwory z repertuaru Wadruny, oraz nordyckie pieśni ludowe. Po koncercie spotka się z fanami.

Jako gość specjalny na koncercie przed Einarem wystąpi węgierska formacja pagan, The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności The Moon & the Nightspirit ich znakiem rozpoznawczym, poza melodiami inspirowanymi kulturą średniowieczną, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie przekazu muzycznego. Na koncercie w Łaźni The Moon & the Nightspirit promować będą materiał z nowego wydawnictwa “Metanoia”, które ukaże się 17 marca tego roku nakładem Prophecy Recordings.

Dzień przed koncertem w Krakowie, 4.03 Einar wystąpi w Poznaniu. Bilety na poznański koncert w Blue Note są niemal całkowicie wyprzedane. Koncert w Poznaniu nie będzie przenoszony do innego klubu.

Bilety na krakowski koncert Einara Selvika w cenie 79 zł dostępne są cały czas w sprzedaży internetowej w systemie Ticketpro.
Bilety kolekcjonerskie można nabyć w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków). W dniu koncertu bilety w cenie 89 zł.

Bilety zakupione na koncert do klubu Kwadrat zachowują ważność. W związku ze zmianą miejsca wydarzenia zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu. Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do dnia imprezy.

Podobne artykuły

Richie Faulkner: Utwory Judas Priest z gitarowego punktu widzenia nigdy nie były super-techniczne

Agata Laszuk

Taake, Bölzer i One Tail, One Head wspólnie zagrają w Poznaniu

Dominika Kudła

Były gitarzysta Children Of Bodom: wbili mi nóż w plecy

Lena Knapik

Butcher Babies: „Ludzie postrzegają nas w przesadnie seksualny sposób”

Agata Laszuk

Metalmania 2017: gość specjalny i festiwalowy rozkład jazdy

Tomasz Koza

Beheaded: Ruszyły prace nad nowym albumem

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!