Lacuna Coil
Strona główna » Lacuna Coil i sekretny projekt na 20. rocznicę
INNE NEWSY

Lacuna Coil i sekretny projekt na 20. rocznicę

Wokaliści zespołu Lacuna Coil, Cristina Scabbia i Andrea Ferro, zdradzili, że są w trakcie planowania czegoś specjalnego. Sekretny projekt ma uczcić zbliżająca się rocznicę wydania debiutanckiego minialbumu zatytułowanego “Lacuna Coil”.

W 1994 roku z inicjatywy wokalisty Andrea Ferro i basisty Marco Coti Zelati powstała grupa Sleep Of Right, która wydała dwa dema: “Bleeding Souls” i “Noise of Bolgia”. W międzyczasie do składu dołączyła Cristina Scabbia. Początkowo miała uzupełniać utwory lekkimi chórkami w tle, jednak panowie szybko poznali się na sile jej głosu i została pełnoprawnym członkiem zespołu. Krótko później kapela zmieniła nazwę na Ethereal i w końcówce 1997 roku podpisała pierwszy kontrakt z wytwórnią Century Media. Wtedy też okazało się, że pod nazwą Ethereal występuje już inny, grecki zespół. Ferro i spółka zmienili nazwę na Lacuna Coil i pod takim szyldem wyszedł pierwszy minialbum w 1998 roku.

Okazuje się, że zespół ma planach uczczenie dwudziestoletniej działalności. Scabbia, zapytana o to, czy zostanie wydane kolejne po “Visual Karma (Body, Mind And Soul) z 2008 roku DVD, odpowiedziała:

Mamy pewne plany. Nie wiemy jeszcze, czy to będzie DVD czy coś innego, ale szykujemy coś specjalnego na dwudziestą rocznicę kapeli, która przypada w przyszłym roku. Będzie to coś innego, nie tylko typowy album.

Ferro dodał:

Mamy pewnego rodzaju sekretny projekt. Teraz nie możemy jeszcze wiele na jego temat powiedzieć. Na pewno zaangażuje różne rzeczy, to może być także DVD, ale raczej myślimy o kompletnym pakiecie, który moglibyśmy zaoferować w naszą dwudziestą rocznicę. Tak więc coś się tworzy, ale to nie będzie tylko specjalne DVD.

Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka “Delirium” z 27 maja 2016 roku. Płyta dotarła do 33. miejsca listy Billboard 200 i odnotowała sprzedaż w nakładzie 13 tys. egzemplarzy w pierwszym tygodniu od dnia premiery. Ostatnią aktywnością grupy był wypuszczony w ubiegłym roku przed świętami utwór “Naughty Christmas”.

Przypominamy również, że legenda gotyckiego metalu, grupa Lacuna Coil powraca do Polski. Koncert odbędzie się 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. Wydarzenie odbędzie się podczas corocznego Święta Gitary, podczas którego ponownie zjadą się gitarzyści z całego świata, aby ustanowić nowy rekord Guinnessa. Więcej szczegółów na stronach: heyjoe.pl, 3-majowka.pl.

Koncert będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym swój udział potwierdzili już: Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Enter Shikari oraz 5’Nizza z Ukrainy.

Bilety:

[Dzień 1] 3-Majówka 2017 – Gitarowy Rekord Guinnessa 2017 – 75,00 PLN
[Dzień 2] 3-Majówka 2017 – 65,00 PLN
[Dzień 3] 3-Majówka 2017 – 65,00 PLN
Karnet dwudniowy (01-02.05) – 99,00 PLN
Karnet dwudniowy (02-03.05) – 99,00 PLN
Karnet trzydniowy – 130,00 PLN

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: biletin.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl, biletyna.pl

Podobne artykuły

Six Feer Under: nowy krążek już niebawem

Lena Knapik

Arch Enemy: Michael Amott podzieli się obowiązkami z Jeffem Loomisem?

Agata Laszuk

Koncert Soulfly już 21 lipca we Wrocławiu!

Dominika Kudła

Powstała chrześcijańska petycja potępiająca Batushkę

Lena Knapik

Jeszcze raz o niskiej sprzedaży Suicide Silence i o lojalności fanów

Lena Knapik

Ghost Bath – black metalowa sensacja wraca na koncert do Warszawy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!