Lacuna Coil
Strona główna » Lacuna Coil zagra we Wrocławiu
NEWSY WYDARZENIA

Lacuna Coil zagra we Wrocławiu

Legenda gotyckiego metalu, grupa Lacuna Coil powraca do Polski po nagraniu świetnie przyjętego albumu “Delirium”. Koncert odbędzie się 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. Wydarzenie odbędzie się podczas corocznego Święta Gitary, podczas którego ponownie zjadą się gitarzyści z całego świata, aby ustanowić nowy rekord Guinnessa.

Zespół powstał w 1994 roku jako Sleep of Right, ale szybko zmienił nazwę na Ethereal. Po negocjacjach z wytwórnią płytową założyciele grupy Andrea Ferro i Marco Coti Zelati zdecydowali się na występowanie pod szyldem Lacuna Coil i pod tą nazwą stali się znani na całym świecie. Od początku współpracowała z nimi zjawiskowa wokalistka Cristina Scabbia. W 1999 roku ukazał się ich debiutancki album “In a Reverie”, który szybko zdobył rozgłos oraz zbudował Lacuna Coil renomę wśród wymagającej, metalowej publiczności.

Prawdziwy przełom nastąpił w 2002 roku, po wydaniu rewelacyjnego albumu “Comalies”, dzięki któremu grupa szturmem zdobyła rynek amerykański. Utwór “Heaven’s a Lie” zdobył nagrodę Independent Music Awards, a “Swamped” został użyty na ścieżce dźwiękowej filmu “Resident Evil 2: Apokalipsa”. Klipy zespołu zaczęły pojawiać się w legendarnym programie MTV “Headbangers Ball”, muzycy zostali również zaproszeni na Ozzfest. Kolejne albumy potwierdziły klasę Lacuna Coil i wprowadziły Włochów do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej, stawiając ich na równi z Within Temptation i The Gathering. Po kilkuletnim flircie z popowymi brzmieniami, które zapewniły zespołowi częsty pobyt na listach Billboardu, Andrea Ferro i Marco Coti Zelati postanowili powrócić do korzeni i w zeszłym roku nagrali swoją najmocniejszą płytę “Delirium”.

Koncert będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym swój udział potwierdzili już: Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble oraz 5’Nizza z Ukrainy.

Do końca stycznia obowiązują promocyjne ceny: 49 zł za bilety jednodniowe, 79 zł za karnety 2 – dniowe oraz 99 zł za karnety 3 – dniowe.

Źródło: Megafon.pl

Podobne artykuły

Riverside ujawnia szczegóły dotyczące nowej płyty

Dominika Kudła

Znamy supporty Amenra

Tomasz Koza

Vader – nadciąga Imperium!

Tomasz Koza

Soilwork zakończył prace w studiu nad nową płytą

Lena Knapik

Bilety na Helloween Pumpkins United w sprzedaży

Tomasz Koza

Cyhra, czyli nowy zespół byłych muzyków In Flames, Amaranthe, Mekong Delta ujawnił pierwszy singiel

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!