Strona główna » Lamb Of God rozstaje się z perkusistą
NEWSY

Lamb Of God rozstaje się z perkusistą

Grupa Lamb Of God oficjalnie rozstała się ze swoim wieloletnim perkusistą Chrisem Adlerem. Wolne miejsce za bębnami zajmie Art Cruz, który wcześniej grał w Prong i Winds Of Plague, a także kilka razy zastąpił Adlera na zeszłorocznej trasie Lamb Of God.

Lamb Of God oznajmił zmianę na stanowisku perkusisty za pośrednictwem następującego oświadczenia na Facebooku:

Drodzy fani Lamb Of God,
 
W zeszłym tygodniu wróciliśmy z festiwalowej podróży po Europie i naszej ostatniej wspólnej trasy zz Slayerem w Ameryce Północnej. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym tempem i wkrótce pochłonie nas praca nad nowym albumem.
 
Chcielibyśmy oficjalnie ogłosić, że Art Cruz – który grał z nami na ubiegłorocznej trasie koncertowej – został nowym perkusistą Lamb Of God. Będzie on uczestniczył w pracach nad nowym albumem.
 
Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkiego, co osiągnęliśmy jako zespół w ciągu ostatnich dwóch dekad. Chcielibyśmy podziękować Chrisowi za jego wieloletni wkład w twórczość zespołu i życzyć mu powodzenia w przyszłości.
 
Dziękujemy.
– John, Mark, Randy i Willie

Kiedy latem 2018 zespół ogłosił nieobecność Chrisa Adlera na trasie koncertowej, Chris opublikował oświadczenie, w którym podał konieczność poddania się leczeniu i terapii zajęciowej jako powód takiego stanu rzeczy. Pod koniec roku 2017 perkusista przeżył wypadek motocyklowy.

W styczniu 2019 Art został zapytany przez American Music Supply o doświadczenia związane z przejściem od grania własnych partii perkusyjnych do odgrywania czyichś.

Chris to mój kumpel, więc nie było mi łatwo zajmować jego miejsce podczas gdy on próbował sobie wszystko poukładać. To od zawsze był mój ulubiony zespół – marzyłem, by choćby znaleźć się obok nich. Z pewnością było to spore wyzwanie – poprzeczka była ustawiona naprawdę wysoko. Mimo tego dobrze się bawię, zespół również, i jest super. Jest wręcz fantastycznie.

Art Cruz

Jak przyznał, nie musiał również zmieniać swojego stylu gry specjalnie na potrzeby Lamb Of God

Podziwiałem ten zespół praktycznie od początku, więc zawsze byli moją inspiracją. (…) Nie musiałem zbyt wiele zmieniać. Musiałem jedynie zacząć nieco bardziej się koncentrować; zwykle po prostu waliłem w bębny. Obecnie w mojej grze jest trochę więcej skupienia i intensywności – zwłaszcza odkąd na koncerty, w których uczestniczę przychodzi jakieś pięćdziesiąt tysięcy fanów zamiast dwóch tysięcy czy pięciuset.

Art Cruz

Po raz pierwszy Cruz zagrał z Lamb Of God w lipcu 2018. Był to koncert w Gilford w New Hampshire.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Type O Negative – Zgniła zieleń: przeczytaj kolejny fragment książki

Tomasz Koza

Dave Mustaine i Joey Jordison razem w studiu

Lena Knapik

20. rocznica wydania „Virtual XI” Iron Maiden – czy to najgorsza płyta zespołu?

Szymon Grzybowski

Reedycja trzech pierwszych albumów Saxon w marcu 2018 roku

Tomasz Koza

Zmiana w składzie Dark Funeral

Agata Laszuk

Nowy, przezabawny teledysk od Mastodon.

Lena Knapik

Zostaw komentarz