MUZYKA NEWSY

„Lightning Strike” – nowy utwór Judas Priest nie zapowiada rewolucji. I dobrze!


W sieci pojawił się nowy utwór brytyjskiej legendy heavy metalu – Judas Priest, który zapowiada zbliżający się wielkimi krokami nowy krążek zespołu, czyli. „Firepower”.

„Lightning Stike”, bo taki tytuł nosi nowy numer Judasów, nie zapowiada rewolucji stylistycznej.

Jest raczej naturalną kontynuacją tego, co znalazło się na poprzednim albumie zespołu. „Lightning Strike” jest pierwszym w całości zaprezentowanym utworem z nadchodzącej płyty. Wcześniej zespół dał tylko kilkunastosekundową zajawkę utworu tytułowego. Album ma zostać wydany 9 marca tego roku i wszystko wskazuje na to, że zespół nie będzie próbował nikogo zaskakiwać. Choć, jak przyznają sami muzycy, proces nagrywania przebiegał trochę inaczej niż podczas kilku ostatnich płyt.

Nagrywanie odbywało się w orzeźwionej atmosferze, bo zdecydowaliśmy się zrobić coś, czego nie robiliśmy od wielu lat. Byliśmy wszyscy razem i wspólnie tworzyliśmy. Odbywało się to w sposób naturalny. Czerpaliśmy energię z muzyki, która wytwarzała się w czasie wspólnego grania – opowiadał w rozmowie z Loudwire Scott Travis, perkusista grupy. Rob Halford, w tej samej rozmowie, podkreślał bardzo duże znaczenie perkusji w nowych nagraniach i wychwalał swojego kolegę zza bębnów. – Jego gra na tym albumie jest spektakularna!

„Firepower” będzie będzie 18. studyjną płytą Judas Priest.

Na krążku znajdzie się 14 kompozycji. Album został umieszczony przez Ultimate Guitar na liście 25 najbardziej oczekiwanych płyt 2018 roku. Produkcją albumu zajął się Tom Allom, który współpracował już z zespołem w latach największych sukcesów, przy klasycznych płytach jak „British Steel”, „Screaming for Vengeance” i „Defenders of the Faith”. Poprzednia płyta Judas Priest to wydany w 2014 roku i bardzo ciepło przyjęty krążek „Redeemer of Souls”.

Podobne artykuły

Slipknot zaprezentuje film dokumentalny – zobacz trailer

Lena Knapik

Sepultura, Obscure, Goatwhore i Fit for an Autopsy na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

VARMIA: posłuchaj w całości płyty „W ciele nie”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz