Mastodon
Strona główna » Mastodon i Russian Circles już 11 listopada w Warszawie
NEWSY WYDARZENIA

Mastodon i Russian Circles już 11 listopada w Warszawie

Już za niecały tydzień jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów tej jesieni w Polsce. 11 listopada, na deskach stołecznej Progresji, zagra prawdziwa bestia rodem z Atlanty, potężny Mastodon. Będzie to już druga w tym roku wizyta Amerykanów w naszym kraju (po lipcowym występie w Gdańsku), tym razem jednak wyjątkowa!

Wyjątkowa ze wzglądu na znakomitych gości, którzy również pojawią się tego dnia w Warszawie. Nie chodzi tylko o supportujących główną gwiazdę, znanych i lubianych Russian Circles, ale o legendę amerykańskiego ciężkiego grania, Scotta Kelly’ego z Neurosis, który będzie wokalnie wspierał Mastodon. Członkowie zespołu znają się i przyjaźnią z Kellym od lat (wokalista udzielał się gościnnie na każdej kolejnej płycie kwartetu, począwszy od wydanego w 2004 roku „Leviathana”), dlatego o znakomitą atmosferę na scenie możemy być spokojni. Nie inaczej będzie też z pewnością pod sceną, gdyż Polscy fani kochają wręcz swoich ulubieńców, o czym mogliśmy się przekonać w lipcu w Gdańsku czy też w zeszłym roku, również w Progresji.

Mastodon ma za sobą bardzo udany rok. Wydany w marcu, znakomicie przyjęty przez fanów i krytyków krążek „Emperor Of Sand”, okazał się być najlepiej sprzedającą się płytą w historii zespołu, a w kwietniu, chwilę po premierze, wdrapał się aż na siódme miejsce notowania Billboardu oraz był najlepiej sprzedającym się albumem metalowym. Wcześniej, do takiego wyniku Mastodon zbliżył się tylko raz, w 2009 roku, kiedy to w pierwszy tydzień po premierze udało się sprzedać 41 tysięcy egzemplarzy „Crack The Skye”. Co ciekawe, mimo że na obecnej trasie grupa nadal promuje marcowe wydawnictwo, „Emperor Of Sand” nie jest już najnowszą pozycją w jej katalogu.

22 września muzycy wydali licząca cztery utwory EP-kę „Cold Dark Place”, która w pierwotnym zamyśle miała być częścią poprzednika („Emperor Of Sand” miał być albumem dwupłytowym). Za „Cold Dark Place” odpowiada przede wszystkim gitarzysta, Brent Hinds, który traktuje te piosenki jako rozliczenie z – jak sam mówi – „paskudnym rozstaniem”, które przeszedł w swoim życiu. Wydawnictwo promuje utwór „Toes To Toes”, do którego powstał nawet teledysk, pokazujący pracę (i wygłupy) muzyków w studiu nagraniowym. Kto wie, może dane nam będzie usłyszeć któryś z najnowszych numerów za tydzień w Warszawie?

Jak widać, za kwartetem z Atlanty bardzo pracowitych 10 miesięcy, artyści nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Już 10 listopada w Berlinie startuje kolejna europejska trasa, a dzień później zespół przyjedzie do Polski. Nie wiemy w chwili obecnej ile i jakie kawałki zagrają (w Gdańsku było ich aż 21!), ani w których numerach usłyszymy Scotta Kelly’ego, jedno wiemy jednak na pewno – to będzie niezapomniany występ. Nie wolno go przegapić!

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Publiczny różaniec przed koncertem Behemoth w Warszawie

Tomasz Koza

Megadeth: “KIMB” w nowej wersji…?

Agata Laszuk

Lacuna Coil zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Wendy Dio broni śpiewającego hologramu męża

Lena Knapik

Tides From Nebula, Materia i Sunnata w listopadzie na wspólnej trasie po Polsce

Tomasz Koza

Metalmania 2018 już jutro! Spis najważniejszych informacji dla uczestników festiwalu

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!