Strona główna » Metalmania 2017: nowe zespoły w programie festiwalu
NEWSY WYDARZENIA

Metalmania 2017: nowe zespoły w programie festiwalu


Metal Mind Productions informuje, że po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo – Wschodniej, METALMANIA! Najnowsza, XXIII edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się 24 wykonawców!

Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku, obok Moonspell, Sodom, Furii, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner i Obsure Sphinx zagrają także Impaled Nazarene oraz ThermiT. A wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na Metalmanii.

Impaled Nazarene to legenda fińskiej sceny metalowej, na której grupa działa już od 1990 roku. Początkowo formacja nagrywała w stylistyce blackmetalowej, z czasem urozmaicając swoje brzmienie o elementy grindcore’owe i punkowe. Grupa ma na koncie 12 płyt, a jej dotychczasową dyskografię zamyka płyta “Vigorous and Liberating Death”, która ukazała się w 2014 roku i traktuje o różnych aspektach śmierci, m.in. o agonii gospodarek Finlandii i Unii Europejskiej czy śmierci wolności słowa. Będzie to jeden z najbardziej bezkompromisowych występów przyszłorocznej Metalmanii.

Na Drugiej Scenie zaprezentuje się polska formacja ThermiT. Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa, a w późniejszym czasie skład grupy uzupełnił Tomasz Trzeszczyński – Trzeszczol oraz Fabian. Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w tym roku pełnowymiarowy, debiutancki krążek “Saints”, który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiT.

Podobne artykuły

Streaming nowego mini-albumu Mastodon

Agata Laszuk

Arkona (Rosja) dzieli się zapowiedzią nowego albumu

Agata Laszuk

“Brud”: Szalone historie Mötley Crüe

Tomasz Koza

Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames

Tomasz Koza

Chris Cornell nie żyje

Tomasz Koza

Kvelertak wraca do Polski

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!