Strona główna » Metalmania 2018: kolejne zespoły znane
NEWSY WYDARZENIA

Metalmania 2018: kolejne zespoły znane

 

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się XXIV edycja Metalmanii.

Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor, a w katowickim Spodku na Dużej Scenie zagra również Xentrix! Natomiast na Drugiej Scenie wystąpi polska formacja Terrordome.

Xetrix to najbardziej uznana brytyjska formacja thrash metalowa, a występ na Metalmanii będzie pierwszym koncertem tego zespołu w Polsce! Grupa założona została w 1985 roku w Preston, a pełnowymiarowy debiut Xentrix, “Shattered Existence” ukazał się 4 lata później w barwach Roadrunner Records. Formacja działała do 1997 roku i nagrała cztery studyjne płyty, z czego ostatnia, “Scourge” ukazała się w 1996 roku, Xentrix można było także zobaczyć na żywo u boku m.in. Slayer, Testament czy Annihilator. Grupa koncertowo reaktywowała się dwukrotnie – w 2005 roku i w 2013 roku, a obecnie działa w składzie: Kristian Havard (gitara), Chris Shires (bas), Jay Walsh (wokal/ gitara), Dennis Gasser (perkusja) i w takim składzie będzie można zespół zobaczyć po raz pierwszy w Polsce.

Terrordome to polska formacja, której twórczość to szybki i brutalny crossover thrash metal, stylistycznie sięgający do lat osiemdziesiątych. Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą z takimi zespołami jak m.in. Vader, Anthrax czy Suicidal Tendencies. W swojej dyskografii kapela ma 3 studyjne krążki, z czego ostatni, “Machete Justice” miał premierę w 2015 roku.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.


Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.


Informacja prasowa / Fot. Kara Rokita

Podobne artykuły

Evanescence po raz pierwszy w Polsce. 5 utworów, które musimy usłyszeć.

Albert Markowicz

Dragonforce: Interesujący teledysk z… sesji nagraniowej

Agata Laszuk

Nie żyje Scott Willey, były wokalista Vital Remains

Agata Laszuk

Klub Alibi przestaje istnieć

Tomasz Koza

Execration na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Barren Earth przedstawia nowy utwór “Withdrawal”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz