Zespół thrash metalowy Kreator
Strona główna » Mille Petrozza: “Nigdy nie byłem wielkim fanem uczenia się”
INNE NEWSY

Mille Petrozza: “Nigdy nie byłem wielkim fanem uczenia się”


Frontman Kreator, Milland „Mille” Petrozza, udzielił niedawno wywiadu dla czeskiej filii ESP. Poniżej prezentujemy Wam fragmenty rozmowy. Całość znajdziecie na samym dole.

– Petrozza tak opowiedział o technice, którą rozwinął przez lata:

– Wymyśliłem swoją własną. Nigdy nie byłem wielkim fanem uczenia się. Dorastałem w latach 80-tych, wielu ludzi dookoła mnie uczęszczało wówczas do GIT, szkoły muzycznej w Los Angeles. Było kilku chłopaków z Niemiec, którzy tam trafili, opowiadając potem: „Stary, znam wszystkie tricki!”. Pytałem: „Taa? A umiecie skomponować utwór?”. Dla mnie mniej wiedzy wiązało się z większym użyciem wyobraźni. (…) Sądzę, że im więcej wiesz na temat teorii muzyki, tym częściej spotykasz się z twórczą blokadą; napotykasz coś, co teoretycznie nie powinno działać. Osobiście wolę pozostać otwartym. Wiem nieco o teorii, ale nie na tyle, by pozwolić wiedzy blokować mą kreatywność.

– Proces decyzyjny w zespole opisał jako współpracę:

– Jesteśmy drużyną, zdecydowanie. Jest parę rzeczy, które musimy robić wspólnie… Zgadzamy się co do terminów muzycznych, co do tego, jak metal powinien brzmieć. Jest parę decyzji, które czasem muszę podejmować sam, na przykład gdy płyta robi nam się za długa i coś trzeba odrzucić. Zazwyczaj pada na mnie i na producenta, ponieważ reszta zespołu wraca już do domu.

– Tak wypowiedział się o obecnym powstawaniu utworów:

– Piszę wszystko w domu. Potem nagrywam dema, które przynoszę do studia. W czasie sesji nagraniowych jest co najmniej pięć utworów, które wcześniej napisałem. Czasem od razu aranżujemy to, co przyniosłem. Jednak w większości przypadków muszę pobyć dłużej ze swoimi utworami sam na sam. Generalnie nie nagrywamy w trakcie trasy. Tylko gdy wchodzimy do prawdziwego studia na pół roku, gdzie spotykamy się te trzy razy w tygodniu. Dość oldskulowo.

– Wokalista został też zapytany o następcę wydanego w 2017 roku „Gods of Violence”:

– Mam parę riffów, ale jest jeszcze za wcześnie na coś więcej. Staram się zbierać wszelkie tematy i pomysły… Ale ostatecznie wychodzi na to, że jesteśmy zbyt zajęci trasami.

– Petrozza usłyszał także pytanie o to, czy czuje się jedną z postaci, które miały znaczący wpływ na kształtowanie thrash metalu:

– Oczywiście. Czuję się zaszczycony i uhonorowany, że ktoś tak o mnie myśli. Jeśli chodzi o mnie, po prostu robię to, co uważam, że powinienem. Cieszę się, gdy moja muzyka dotyka ludzi, tak jak cieszę się, gdy ludzie potrafią wynieść z niej coś dla siebie. Byłem taki sam, gdy dorastałem. Miałem kilka zespołów, z którymi odczuwałem silną więź. Raduje mnie, że podobnie mogę być komunikatorem między tym, co czuję, a tym, co ludzie przeżywają indywidualnie. To dar. Zaczynałem będąc dzieciakiem. Miałem wówczas fazę na thrash i bardzo oldskulowy black metal, przez death metal i jego korzenie po wczesny hard rock. W ten sposób ludzie powinni postrzegać muzykę; muzycy nie powinni skupiać się na brzmieniu jak jeden zespół, lecz inspirować się wszystkim, co jest dookoła.

Kreator przyjedzie do Polski już 1. maja, by stanąć na jednej ze scen wrocławskiej 3-majówki.

Ponadto 23 lutego w sprzedaży pojawią się reedycje czterech klasycznych albumów zespołu z lat ’90. Będzie to na pewno wyjątkowa okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję o te wydawnictwa. Więcej na ten temat możecie przeczytać w specjalnym artykule.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Podobne artykuły

Fenriz z Darkthrone również niepochlebnie o filmie “Władcy Chaosu”

Lena Knapik

Posłuchaj nowego singla In Flames

Lena Knapik

Type O Negative – Zgniła zieleń: przeczytaj kolejny fragment książki

Tomasz Koza

Śmiertelny wypadek po koncercie Avenged Sevenfold

Lena Knapik

Sólstafir nareszcie ujawnił szczegóły nowego albumu. Premiera w maju.

Lena Knapik

Impericon Never Say Die! Tour 2017: Emmure, Deez Nuts, Chelsea Grin i Sworn In już w listopadzie we Wrocławiu!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!