Strona główna » Niska sprzedaż nowego albumu nie martwi Suicide Silence
NEWSY PŁYTY

Niska sprzedaż nowego albumu nie martwi Suicide Silence

Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że najnowsza płyta Suicide Silence, zatytułowana po prostu nazwą zespołu, nie radzi sobie najlepiej. Album “Suicide Silence” w pierwszym tygodniu sprzedał się w około 4650 egzemplarzach. Daje to o 70 proc. mniejszy wynik, porównując do sprzedaży poprzedniego krążka “You Can’t Stop Me” z 2014 roku

W pierwszym wywiadzie od czasu ujawnienia wyników sprzedaży wokalista Eddie Hermida powiedział:

Urodziliśmy się, żeby nagrać ten album jako kapela. Wszystko prowadziło nas właśnie do tego momentu… Urodziłem się po to, żeby stworzyć ten album. Urodziłem się, żeby brzmieć właśnie tak, jak brzmię na tym albumie. Urodziłem się, żeby przyjąć tę całą krytykę. (…) Nawet jeśli sprzeda się 16000 płyt i skończy na 13. miejscu listy Top 200 Billboard, można nadal czuć się pustym w środku, jeśli nie podąża się za własnym sercem w 100 proc. (…) Jeśli ludzie nie lubią tego albumu, to i tak odniosłem sukces, bo uczę się na własnych błędach… Nawet jeśli to nie jest błędem. Ten album jest taki, jaki miał być.

Pomimo przekonania wokalisty, że ludzie będą mówić o “Suicide Silence”, ponieważ nagrywając ją, zespół wskoczył w najgłębszą głębię i zagrał coś niebezpiecznego, album nie zebrał pochlebnych recenzji wśród krytyków i publiczności. Fani zorganizowali nawet petycję skierowaną do wytwórni Nuclear Blast z prośbą o niewydawanie albumu. W kanadyjskim magazynie Exclaim! krążek “Suicide Silence” otrzymał ocenę 1/10, w której porównano ją do wysiłku “garażowego zespołu, coverującego Korn i Deftones z mikrofonem znalezionym w śmietniku”, a Metal Hammer decyzję zespołu o wydaniu albumu nazwał “zbijającą z tropu”. Z recenzją ciągle budzącego kontrowersje albumu Suicide Silence można się również zapoznać na naszym portalu.

Podobne artykuły

Zobacz syna Roberta Trujillo na scenie z Korn

Lena Knapik

Wrocławski koncert Anathema Acoustic wyprzedany.

Tomasz Koza

“Visitant” – nowy album Arsis jesienią

Agata Laszuk

Impact Festival 2018: Ozzy Osbourne w Krakowie. Sprawdź ceny biletów i dalsze szczegóły

Tomasz Koza

Posłuchaj kolejnego utworu z nowego albumu Cavalera Conspiracy

Lena Knapik

Kolejny klip do utworu z nowego albumu Annihilator

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!