Strona główna » Nowy album Soulfly na początku 2018 roku
NEWSY PŁYTY

Nowy album Soulfly na początku 2018 roku

Bracia Cavalera nie zwalniają tempa. Do premiery świeżego krążka Cavalera Conspiracy zatytułowanego “Psychosis” pozostały trzy dni, a już Max Cavalera mówi o nowym materiale Soulfly. W wywiadzie dla “No Limits Music Show” (wideo dostępne poniżej) zdradził, iż skończył już pisanie utworów na następcę “Archangel” z 2015 i ma nadzieję wejść z resztą chłopaków z Soulfly do studia już na początku przyszłego roku.

Czego można się spodziewać? Max zdradza, że brzmieniem chce wrócić do (nomen omen) korzeni i początków twórczości kapeli:

“Moim celem jest ponowne wniesienie plemiennych elementów. Wielu ludzi o nie pytało. Sam też ich chcę, ponieważ kocham ciężkość bębnów z gitarami – to niesamowite. Mieliśmy to na “Prophecy” [2004 rok], “Primitive” [2000] i na pierwszym albumie Soulfly [1998]. Trochę tego zgubiliśmy na trasach. Po “Dark Ages” [2005] przestaliśmy przykładać się do perkusji, więc myślę, że byłoby spoko przywrócić ją teraz – to idealny czas.”


Bądź jak Twoi znajomi, bądź na bieżąco.


Max przyznaje również, że za materiałem stoi jeden, konkretny pomysł, spajający całość – tak, jak miało to miejsce w przypadku albumu “Roots”:

“Ten album będzie mocno plemienny, bardzo duchowy. Jest tu idea. Nie mogę powiedzieć o niej za dużo, bo jest to pewna niespodzianka, ale za utworami stoi pewna koncepcja. Nie robiłem krążka z takim konceptem od czasów “Roots”.”Proces pisania na nową płytę został już zakończony. Według wstępnych założeń krążek ma zawitać na sklepowych półkach w połowie przyszłego oku. Sam zespół wraz z zaproszonymi gośćmi ma zamiar wkroczyć do studia już w styczniu. Jak mówi Max:

“Mamy już producenta – Josha Wilbura. To producent, który współpracował z Killer Be Killed i Lamb Of God. Świetny gość, będzie się świetnie nadawał do tych utworów. I, oczywiście, to będzie 20 lat od wydania pierwszego krążka Soulfly. Tak więc to idealna, specjalna data. Dlatego mamy nadzieję zrobić specjalny album z kilkoma fajnymi gośćmi. Tak, znowu w Soulfly pojawią się gościnne występy. Nie wiem jeszcze, kogo zdobędę, ale jestem przekonany, że na pewno będzie super.”

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

A(nti)fery ciąg dalszy: kolejne koncerty Taake odwołane

Agata Laszuk

Belphegor opowiada o problemach w Rosji i odwołanych koncertach

Tomasz Koza

Peter Tägtgren: “Pewnego dnia nasze głowy odłączą się od reszty ciała i potoczą w tłum”

Dominika Kudła

Afera naszyjnikowa z Suicide Silence i grobem Mitcha Luckera w tle

Lena Knapik

Mike Patton uległ wypadkowi. Odwołany koncert Dead Cross

Lena Knapik

Posłuchaj nowego albumu Azarath w całości!

Tomasz Koza

1 komentarz

matmax44 25 listopada 2017 at 14:57
0

To już 20 lat Soulfly…
Czuję się staro

Odpowiedz

Zostaw komentarz